به گزارش خبرنگار برنا ازفارس، احمد رحمانیان با اشاره به ماده 67 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی که «تشکیلات قضائی هر حوزه انتخابیه به منظور پیشگیری از وقوع جرم، ضمن هماهنگی با ناظرین شورای نگهبان و هیأت اجرائی، اقدامات لازم را در محدوده مقررات معمول می‌دارد»اظهارداشت: ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی در راستای برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در اسفندماه امسال و با توجه به نتایج اثربخش این ستاد در دوره های گذشته، اقداماتی پیشگیرانه را در سطح استان فارس انجام می دهد.
وی افزود: تا با ایجاد آرامش لازم و سالم سازی محیط انتخابات، زمینه افزایش اعتماد عمومی و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات  فراهم شود.
معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس بیان کرد: تبلیغات قبل از موعد قانونی، ارسال پیامک و برگزاری جلسات انتخاباتی تحت پوشش موضوعات ملی و مذهبی، تخریب برخی از نمایندگان فعلی و داوطلبان احتمالی، دادن وعده های غیرواقعی به منظور ایجاد اشتغال، طرح موضوعات تقسیمات کشوری، ارتقاء امور عمرانی و فرهنگی و اجتماعی در صورت پیروزی در انتخابات از اهم تخلفات و جرایم اعلامی به ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم تخلفات انتخاباتی استان هستند.
این مقام قضایی تعامل، هماهنگی و هم‌افزایی با سایر نهادهای قانونی مسئول در برگزاری انتخابات را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: لازم است همه دستگاه ها و بخش‌ها تدابیر مناسب در زمینه پیش‌بینی به موقع، پیشگیری به هنگام و برخورد قانونی سریع و خارج از نوبت با هدف جلوگیری و کاهش جرایم و تخلفات انتخاباتی احتمالی را اتخاذ و در دستور کار قرار دهند.
رحمانیان همچنین درخصوص عدم دخالت نهادها، دستگاه ها و ارگان های دولتی و پیشگیری از فعالیت های انتخاباتی آنان و طرفداری از اشخاص و گروه های سیاسی هشدار داد و ابرازداشت: نظارت جدی در این خصوص صورت می گیرد.
وی در پایان با توجه به اهمیت موضوع فضای مجازی پیرامون جرائم و تخلفات انتخاباتی تاکید کرد: جهت کاهش و پیشگیری از بروز جرائم امنیتی و انتخاباتی، کنترل و رصد دقیقی در راستای قانون جرائم رایانه ای بر فضای مجازی صورت می گیرد.