به گزارش خبرنگار برنا ازفارس، در سفر مدیرکل ورزش و جوانان فارس سالن ورزشی شهدای زیراب شهرستان زرین دشت به بهره برداری رسید.
این سالن در فضایی به مساحت 330 متر مربع و با اعتبار200 میلیون تومان از مصوبات سفر رهبری ساخته شده است.همچنین با توجه به وجود علاقمندان و ورزشکاران متعدد در رشته موتورسواری کلنگ پیست موتورسواری این شهرستان نیز به زمین خورده شد.
کامیاب پس از بازدید از امکانات ورزشی این شهرستان و دیدار با مسئولین هیات های ورزشی شهرستان زرین دشت 200 میلیون تومان اعتبار برای تعمیر و تجهیز از محل اعتبارات وزارت نفت را به این شهرستان اختصاص داد.
وی در دیدار با روسای هیات های ورزشی این شهرستان گفت:در شهرستان زرین دشت استعدادهای ورزشی زیادی وجود دارند که متاسفانه امکانات ورزشی این شهرستان در خور آنان نیست و باید تلاش شود تا زیرساخت های ورزشی این شهرستان بهبود یابد.
کامیاب با اشاره به اینکه دولت اقدامات خوبی در بخش زیرساخت ها در دست اقدام دارد آمادگی اداره کل ورزش و جوانان را برای همکاری با بخش خصوصی در راستای ساخت اماکن ورزشی در این شهرستان اعلام کرد و افزود:یکی از مطالبات به حق مردم زرین دشت وجود یک استخر می باشد که امیدواریم شهرستان زرین دشت نیز به زودی داری استخر سرپوشیده شود.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس با اشاره به اینکه در بخش بانوان تنها 35 بانوی ورزشکار بیمه شده فعال می باشندگفت: باید بانوان این شهرستان را نیز به ورزش ترغیب کنیم و آنان را نسبت به مزایای ورزش آگاه کنیم چرا که سلامت بانوان به عنوان همسران و مادران جامعه نقس بسزایی در تربیت فرزندان و همچنین پویایی جامعه دارد.
زرین دشت
وی همچنین وجود 24 هزار جوان در شهرستان زرین دشت را یک فرصت برای توجه ویژه به جوانان این شهرستان دانست و بیان کرد:باید برای اوقات فراغت جوانان که آینده سازان ایران اسلامی هستند برنامه ریزی شود چرا که با توجه به شرایط کنونی و فضاهای مجازی و نرم افزارهای گوناگون آسیب های اجتماعی زیادی جوانان را محاصره کرده است .
حیدر علی کامیاب با توجه به شرایط شهرستان زرین دشت و امکانات کم برای جوانان یکی از راهکارهای پرکردن اوقات فراغت جوانان در این شهرستان را فراهم کردن شرایط ورزش کردن و توجه به امکانات ورزشی زرین دشت دانست.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس بیان کرد:خوشبختانه دولت تدبیر و امید نیز به مشارکت جوانان در عرصه های مختلف اعتقاد زیادی دارد و باید از جوانان در بخش های مختلف استفاده شود.
کامیاب تاکید کرد:باید در بین جوانان اعتماد سازی کنیم و اگر قولی به آنها داده شد حتما باید به آن عمل شود.
 وی افزود :یکی از راههای مناسب ورود جوانان به عرصه های اجتماعی تشکیل سازمان های مردم نهاد در زرین دشت است و اداره کل ورزش و جوانان فارس نیز از تمامی سازمان های مردم نهاد در جای جای استان حمایت می کند.
معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان فارس نیز در این نشست گفت:برای موفقیت در رشته های مختلف ورزشی باید ساختار هیات های ورزشی در شهرستان تقویت شود و هیات ها در رشته های مختلف فعال شوند.
موسوی افزود:رئیس هر هیات متولی رشته خود در شهرستان است و باید با تمام توان در خدمت رشته خود باشد و با برنامه پیش برود.
وی توجه ویژه به بخش همگانی در رشته های مختلف،استعدایابی،آموزش،برگزاری مسابقات و اعزام به مسابقات مختلف را از جمله اقداماتی دانست که باید روسای هیات ها در رشته خود انجام دهند.
همچنین در این سفر مدیرکل ورزش و جوانان فارس در دیدار با امام جمعه این شهرستان به گفتگو نشست و سپس تیم منتخب ادارات ورزش و جوانان فارس در دیداری دوستانه به مصاف پیشکسوتان زرین دشت رفتند که در پایان تیم پیشکسوتان زرین دشت با نتیجه 2بر 1 به پیروزی دست یافتند.