به گزارش خبرگزاری برنا فارس به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مهندس سید محمد علی افشانی در پیام نوروزی خود با بیان این که توافق هسته ای موجب رفع تحریم های ظالمانه سال های گذشته شده است، اظهار داشت: رفع تحریم های مالی و بانکی کشور، می تواند برای سال 95 منشا گشایش، خیرات و برکات فراوانی باشد.
وی با بیان این که کشور در سال 94 شاهد برگزاری انتخابات بسیار باشکوه هفتم اسفند بود که مردم استان فارس با مسئولیت شناسی کاری عظیم را انجام دادند و مشارکت در استان بالاتر از متوسط کشور بوده است، افزود: خوشبختانه انتخابات در کمال امنیت و آرامش به پایان رسیده است و نتیجه آن باعث امید و نشاط در اکثریت قاطع مردم شد و همین امید و اعتماد مردم سرمایه ای برای پیشرفت و توسعه استان در سال 95 است.
استاندار فارس ادامه داد: با همین امید و اعتماد، سال 95 را آغاز می کنیم و مدیران و مسئولان بایستی پاسخ مسئولیت شناسی مردم را با کار و تلاش بدهند و در سال 95 نیازهای مردم را اولویت گذاری کرده و به آن ها رسیدگی شود.
 افشانی با تاکید بر این که مهمترین نیازی که مدیران دولتی و بخش خصوصی باید توجه خاصی به آن داشته باشند، موضوع اشتغال جوانان و به ویژه فارغ التحصیلان دانشگاه ها و افراد جویای کار است، گفت: مدیران باید با همت بالا و برنامه ریزی دقیق و درست، کاری کنند که زمینه سرمایه گذاری و اشتغال جوانان فراهم شود.
وی افزود: توقع از مردم استان و افراد توانمند این است که در زمینه ارائه طرح های دارای توجیه فنی، مالی و اقتصادی تلاش کنند تا بتوانیم از منابع صندوق توسعه ملی و منابع بانک های استان به خوبی برای توسعه استان استفاده کنیم.
استاندار فارس ادامه داد: همه مدیران در حوزه های مختلف باید تلاش کنند در زمینه کارهای عمرانی و خدمات زیربنایی به ویژه حمل و نقل ریلی، فرودگاهی و جاده ای توجه ویژه ای صورت گیرد.
 افشانی به کمبود منابع آب و خشکسالی اشاره کرد و با تاکید بر این که مدیریت منابع آب به عنوان یکی از اولویت های اساسی فارس باید در دستور کار متولیان باشد، اظهار داشت: باید با ساماندهی مصرف بهینه آب، بخشی از خشکسالی و خسارات وارد شده به استان را جبران کنیم.
وی با اشاره به این که در حوزه گردشگری استان فارس مزیت های بالایی دارد، تصریح کرد: در سال جاری به ویژه با گشایشی که در تعامل و ارتباط با جامعه جهانی و امیدی که در مردم ایجاد شده است باید از این مزیت، استفاده حداکثری صورت گیرد تا بخشی از اشتغال جوانان را در این حوزه مرتفع کنیم.
استاندار فارس ادامه داد: باید تلاش کنیم زمینه شادی و نشاط جوانان را با ایجاد پروژه های مختلف در حوزه های فرهنگی و ورزشی که از اولویت های ما است فراهم کنیم و در سالجاری تلاش می کنیم که در این زمینه قدم هایی اساسی برداریم.
 افشانی با تصریح به این که حفظ محیط زیست به عنوان یک اولویت مورد نظر مدیران استان فارس است، افزود: امیدوارم با حفظ محیط زیست و تکیه بر توسعه پایدار یعنی پاسخ به نیازهای امروز بدون فدا کردن منافع نسل های آینده، در سال 95 قدم های موثری در راه توسعه و رونق استان برداریم.
وی با تاکید بر این که بخشی از مشکلاتی که امروز دولت برای رفع آن ها تلاش می کند باید توسط مردم و با ساماندهی نهادهای اجتماعی رفع شود، تصریح کرد: باید زمینه ای فراهم شود که مشارکت مردم بیشتر از گذشته باشد و سازمان های مردم نهاد و نهادهای اجتماعی فعال تر شوند؛ این موضوع جزء اولویت های خاص ما است.