به گزارش خبرگزاری برنا ازفارس،مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان فارس در حاشیه افتتاحیه این نمایشگاه گفت: دوازدهمین نمایشگاه کشاورزی، ماشین آلات، نهاده ها و آبیاری در مساحتی بالغ بر 20000 متر مربع با حضور 250 شرکت در غالب 1500 غرفه در 5 سالن مسقف نمایشگاهی و فضای باز برگزار گردیده است.

عبدالناصر اسکندری ابراز داشت: در این نمایشگاه 85 شرکت خارجی از 9 کشور دارای فناوری در حوزه کشاورزی از جمله آلمان، فرانسه، اسپانیا، کانادا، ایتالیا، هلند، بلاروس، ترکیه و چین  حضور دارند و برای اولین بار سفرای کشورهای آلمان و فرانسه و نیز هیأتهای تجاری از دیگر کشورها به بازدید از این نمایشگاه پرداختند.
وی به دعوت از بهترین اساتید دنیا در حاشیه این نمایشگاه اشاره کرد و افزود: با همکاری اتاق بازرگانی 4 کنفرانس در حوزه های مختلف از جمله بررسی مشکلات شایع کشاورزی و ارائه راهکارها برگزار می شود.
مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان فارس افزود: بخش کشاورزی به واسطه مولد بودن در حوزه های اقتصادی تاثیر بسزایی در روند توسعه اقتصاد کشور خواهد داشت، ازاین­رو با توجه به مزیت نسبی استان فارس در کشاورزی و تولید محصولات و ادوات کشاورزی امیدواریم بتوانیم با برگزاری این نمایشگاه گامی مؤثر در این حوزه برداریم.
اسکندری همچنین عنوان کرد: علاقمندان، متخصصان و عموم بازدیدکنندگان می توانند تا دهم اردیبهشت ­ماه از ساعت 15:30 الی 21:30 جهت بازدید از این نمایشگاه  به محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان فارس در شهرک گلستان شیراز مراجعه کنند.