به گزارش خبرگزاری برنا فارس به نقل از  اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، سید محمد علی افشانی در مراسم تجلیل از کارگران، گروه کاران و واحدهای نمونه استان، ضمن تبریک هفته کارگر اظهار داشت: قشر کارگر قشری است زحمتکش و مولد که کل جامعه مدیون آنها می باشد.
وی با اشاره به اینکه خود نیز از جامعه کارگری بوده و شرایط زندگی آنها را به خوبی درک می کنم افزود: در شرایط کنونی حداقل دستمزدی که برای کارگران در نظر گرفته شده است پاسخگوی نیازهای آنها نیست.
استاندار فارس گفت: دولت با تلاش و کوشش و سعی فراوان قصد دارد به جایی برسد که با رویی خندان به چهره کارگران بنگرد و بگوید که با کمک مسئولان توانسته ایم گوشه ای از مشکلات شما را حل کنیم.
افشانی گفت: کارگران به خوبی می دانند که تعامل بین کارفرما و کارگر عامل اصلی رونق تولید، اشتغال و توسعه استان خواهد بود.
وی ادامه داد: باید قدردان کارفرمایانی که سرمایه خود را در جهت تولید و اشتغال هزینه می کنند نسبت به کسی که سرمایه خود را جمع کرده و در خارج از کشور هزینه می کند  باشیم.
استاندار فارس خطاب به کارفرمایان نیز اظهار داشت: باید بدانید که اگر سودی حاصل می شود حاصل تلاش کارگران بوده و باید مزد زحمت آنها به موقع پرداخت شود و آنها نیز در آن سود شریک باشند.
 افشانی گفت: مطمئناً کسانی که حقوق انسان ها را محترم می شمارند و در پرداخت حقوق کارگران درنگ نمی کنند در حوزه کسب و کار موفق تر هستند.
وی  با اشاره به اینکه در شرایط کنونی دولت برنامه هایی را پیش بینی کرده است افزود:  یکی از این برنامه ها اختصاص 160 هزار میلیارد ریال در سال جاری برای خروج  واحدهای تولیدی از رکود می باشد که به گفته دکتر نوبخت -معاون رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور - استان فارس اولین استانی است که از این اعتبارات استفاده خواهد کرد.
استاندار فارس ابراز داشت: طرح تحول سلامت یکی دیگر از برنامه های دولت بوده و هزینه های زیادی را نیز در بر داشته که البته این هزینه حق مردم بوده است.
 افشانی با بیان اینکه در استان فارس کمیته جذب و حمایت از سرمایه گذاری تشکیل شده است افزود: هدف از تشکیل این کمیته حفظ و ممانعت از تعطیلی سرمایه گذاری های موجود و همچنین جذب سرمایه گذاری های جدید بوده است که در چهار ماهه گذشته مشکلات 300 واحد تولیدی بررسی شده که از این تعداد150 واحد مشکلاتشان به طور کامل مرتفع شده است.
وی بر تقویت تشکل های کارگری نیز تاکید کرد و اظهار داشت: بارها در طول مدتی که در خدمت مردم فارس بوده ام با صدای بلند فریاد زده ام که هیچ کس نهادهای اجتماعی غیردولتی را مزاحم خود تلقی نکند چرا که این تشکل ها حامیان مردم هستند.
استاندار فارس ادامه داد: تنها راه برون رفت کشور از مشکلات، تقویت نهادهای اجتماعی در همه زمینه ها خصوصاً تشکل های اجتماعی مرتبط با طبقات کارگری و قشر زحمت کش و تولید کننده جامعه می باشد.
 افشانی گفت: تشکیل این تشکل ها از اهداف اصلی ما بوده و با تمام توان از این تشکل ها حمایت می کنیم و از همه دستگاههای اجرایی هم می خواهم تا نه تنها آنها را مزاحم خود تلقی نکنند بلکه آنها را یار و یاور خود بدانند چرا که بدون حمایت آنها امکان رفع مشکلات عدیده موجود وجود ندارد.
استاندار فارس به برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در برخی از شهرهای استان اشاره کرد و اظهار داشت: همانگونه که مردم در مرحله اول با حضور پرشکوه خود برگ زرینی را برای استان فارس به یادگار گذاشتند و بدون کوچکترین مسئله امنیتی انتخاباتی سالم را رقم زدند در مرحله دوم نیز با حضور پر شور خود به هر فرد و سلیقه ای که علاقمند هستند رای دهند.
افشانی شرکت در انتخابات را حقی برای افراد دانست و افزود: از همه مردم شهرهایی که مرحله دوم انتخابات در آنها برگزار می شود می خواهم که از این حق خود برای تعیین سرنوشتان در چهار سال آینده استفاده کنند و انتخاباتی خوب و توام با امنیت را رقم بزنند.
در پایان این مراسم از تعدادی از کارگران نمونه استان تقدیر شد.