به گزارش خبرنگار برنا ازفارس، در مراسم بزرگداشت دکتر سید اهنگ کوثر پدر آبخوان داری که در سالن مرکز  تحقیقات کشاورزی بعثت شیراز برگزار شد،مهندس درویش معاون آموزش و مشارکتهای مردمی سازمان محیط زیست از تهران و شورای شهر ، دکتر ولوی مدیر کل محیط زیست فارس،  دکترقاسمی رییس جهاد کشاورزی استان و اعضاء تشکل های زیستی استان حضور داشتند.
 سخنرانان این مراسم  ضمن ابراز ارادت و علاقه  به دکتر کوثر ،ازاین چهره ی علمی و شاسته کشور و جهان تقدیر کردند.
همزمان با آیین بزرگداشت ، یکی از اعضای شورای شهرشیراز از دادگاهی کردن دکتر آهنگ توسط شورای شهر به دلیل اعتراض این استاد دانشگاه به ساخت سد تنگ سرخ ابرازپشیمانی کرد و پذیرفت که حق با دکتر کوثربوده و نباید آن همه فشار برای ساخت سدی ویرانگر و خطرناک به نام تنگ سرخ اعمال می کردند.
دکترکوثر
در این مراسم پیشنهاد شد جایزه ای تحت عنوان جایزه ی کوثر هرسال به افرادی که اقدامی موثر در زمینه حفظ منابع آبی انجام دهند تعلق گیرد و درکنار آن خاطرات افراد مختلف  در این زمینه ،جمع آوری و در قالب کتابی چاپ و منتشر شود.  
دکتر آهنگ کوثر دراین آیین گفت: اگر می دانستم که چنین دوستان پرشمار و عزیزی دارم، زودتر ۸۰ ساله می شدم.
 دکتر درویش در این خصوص عنوان کرد:   دکتر آهنگ کوثر همواره با عدد و رقم گوشزد کرده که ما با حدود یکصدم هزینه ای که می کوشیم آب را در روی زمین به مدد ساخت جرثومه های سیمان اندود پهن پیکر و گران قیمتی به نام "سد" ذخیره کنیم؛ می توانیم این کار را به کمک آبخوانداری در زیر زمین انجام داده و هدررفت کمتری را هم سبب شویم.

خبرنگار: سیروس زارع

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: