به گزارش  خبرگزاری برنا از  فارس، استانداری فارس، یداله رحمانی در کارگروه استانی خرید گندم، گفت: دستگاه های ذیربط در امر خرید گندم با ارائه خدمات و تسریع در انجام مراحل گوناگون این امر شامل خرید، حمل و نقل و پرداخت وجه به کشاورزان می توانند بخش عمده ای از نگرانی و دغدغه کشاورزان استان را برطرف نمایند.
وی با بررسی موضوعات مطرح شده در این کارگروه افزود: در شرایط کنونی که گندم یکی از محصولات راهبردی هر کشوری به حساب می آید، تولید، برداشت حمل و ذخیره آن از مهمترین وظایف ما به شمار می آید.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری همچنین تاکید کرد: دستگاه های اجرایی ذیربط بایستی با نظارت مستمر بر فرایند خرید از واسطه گری و دلالی ممانعت به عمل آورند و مراکز تعیین شده خرید گندم صرفاً مبادرت به خرید گندم شناسنامه دار از کشاورزان نمایند.
وی در پایان با قدردانی از زحمات کشاورزان و عوامل کلیدی در بخش تولید و خرید گندم، گفت: در سال اقتصاد مقاومتی، علی رغم تداوم خشکسالی در سطح استان، با تدابیر و اقداماتی که انجام گردیده تاکنون میزان تولید و خرید تضمینی در سطح استان حداقل بیش از 10 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته  و پیش بینی  می کنیم این روند تا پایان فصل خرید گندم تداوم داشته باشد.