به گزارش خبرگزاری برنا ازفارس،معاون قرآنی ارشاد فارس گفت: ۱۰ فیلم کوتاه و داستانی قرآنی در دهه سوم ماه رمضان در شیراز اکران می‌شود؛ نمایش آئینی تعزیه در شب‌های قدر و ضربت خوردن تا شهادت حضرت علی(ع) اجرا می شود.
مجتبی میردهقان، افزود: این فیلم‌ها تولیدات سینمای ایران از ابتدای انقلاب تاکنون است که کمتر دیده شده است  و از آن می توان به فیلمهای بلندی چون " پنجشنبه آخر ماه با بازی محمود پاک نیت، گاهی به آسمان نگاه کن با نقش آفرینی مهدی فقیه، مردان آنجلس و انیمیشن شاهزاده روم" و مجموعه ای از فیلمهای کوتاه قرآنی اشاره داشت
وی با بیان اینکه در کنار اکران فیلم‌ها کارشناسان قرآنی به بیان نکات قرآنی فیلم‌ها می‌پردازند، گفت: این فیلم‌ها در تالار حافظ فرهنگ و ارشاد فارس و در صورتی که رایزنی با شهرداری به نتیجه برسد در برخی از پارک‌های شهر به نمایش در می‌آید.
معاون قرآن و عترت ارشاد اسلامی استان فارس  اضافه کرد: علاوه بر این در شب‌های قدر و ضربت خوردن تا شهادت حضرت علی(ع) نمایش آئینی تعزیه در شیراز با موضوع زندگی و شهادت ان حضرت برگزار می‌شود.
میردهقان خاطرنشان کرد: این برنامه در شب‌های شنبه، یکشنبه و دوشنبه مقابل تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس برگزار می‌شود.
وی تصریح کرد: تلاش می‌شود برای روز شهادت حضرت علی (ع) تعزیه‌ها در دو تا سه نقطه دیگر شهر نیز اجرا شود.