به گزارش خبرگزاری برنا از فارس به نقل از روابط عمومی ورزش و جوانان استان ،حیدرعلی کامیاب کلانتری اظهارداشت: استان فارس با توجه به پیشینه تاریخی، علمی و مذهبی غنی خود می تواند برای توسعه گردشگری در حوزه جوانان با کشور روسیه ارتباط تنگاتنگی داشته باشد.
وی اضافه کرد: با دعوت رسمی ایران از سرگی پوسیلوف رئیس آژانس فدرال جوانان روسیه، او به همراه یک هیئت در آبان ماه سال 95 علاوه بر حضور در ایران از شیراز نیز دیدن خواهد کرد تا با دستاوردهای استان فارس در حوزه جوانان آشنا شود.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس بیان کرد:در نخستین روز اجلاس جوانان جهان در روسیه تفاهم نامه همکاری بین وزارت ورزش و جوانان ایران و فدراسیون جوانان روسیه در حوزه همکاری و تعامل در امور جوانان به امضا رسید.
وی افزود: این تفاهم نامه باهدف برنامه ریزی برای جوانان ایران و روسیه در نشستی که باعنوان قلمرو اندیشه ها با حضور کشورهای شرکت کننده برگزار شد، به امضا رسید .
مدیرکل ورزش و جوانان فارس  عنوان کرد: ایران و روسیه رابطه ای 500 ساله با یکدیگر دارندو امضا این تفاهم نامه گام موثری برای تحکیم میان این دو کشور خواهد بود.
کامیاب ابراز داشت:در دیداری که با مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه داشتیم، قول داد حمایت های لازم را در تحقق اهداف سند امضا شده بین ایران و روس انجام دهد.
وی ادامه داد: اعتماد دوباره جوانان یکی از کارهای سخت دولت تدبیر و امید بود که خوشبختانه محقق شد و این امر می تواند در رشد و شکوفایی و نشاط جوانان کشورمان نقش بسزایی ایفا کند.
مدیرکل ورزش وجوانان فارس گفت: سفر هیات جمهوری اسلامی ایران به ریاست معاون وزیر ورزش تا دوشنبه 21 تیر ماه ادامه دارد و با چند نفر از مقام های مسئول روسیه مذاکره خواهیم کرد.