به گزارش خبرگزاری برنا ازفارس، امین دانشور با بیان اینکه سالهاست به شدت جای خالی این رویداد هنری در شیراز احساس می شود افزود: امیدواریم با حضور و همدلی هنرمندان و فعالان این حوزه برگزاری این جشنواره نیز به نتیجه قابل توجهی برسد.
وی از دعوت علاقه مندان و فعالان فیلم، عکس و پویانمایی برای همکاری خبر داد و با بیان اینکه برگزاری نشست ها، همایش های تخصصی، جشنواره های مختلف ملی و استانی در دستور کار این انجمن قرار دارد، گفت: تعامل با گروه ها و انجمن های مختلف استان از جمله فعالیت های پیش بینی شده انجمن است که به جدیت دنبال می شود.
دانشور، ادامه داد: با توجه نیاز به همدلی با هنرمندان فیلمساز، عکاس و انیماتور حضور تمامی اساتید و پیشکسوتان و دانشجویان می تواند هدایت گر ما باشد.
وی با اشاره به در پیش بودن روز جهانی عکاسی، عنوان کرد: همزمان با روز جهانی عکاسی از ٢٣ تا ٢٩ مردادماه امسال و ٦ تا ١٢ شهریورماه انجمن مجری برنامه ریزی برای دانشگاه تابستانه فرهنگ و هنر اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس است. از این رو، در این مدت، برگزاری کارگاه های تخصصی آموزشی با اساتید گرانقدر کشور از اهم فعالیت هاست.
رئیس انجمن فیلم، عکس و پویانمایی استان فارس با اشاره به برگزاری جشنواره ملی عکس  با مشخصه های فرهنگی شیراز تاکید کرد: امیدواریم با حضور و همدلی هنرمندان و فعالان این حوزه برگزاری این جشنواره نیز به نتیجه قابل توجهی برسد.
وی در پایان نیز از علاقه مندان و فعالان حوزه های عکس، فیلم و پویانمایی برای عضویت در این انجمن دعوت کرد و گفت: علاقه مندان می توانند با همراه داشتن رونوشت(کپی) کارت ملی و یک قطعه عکس به دفتر انجمن مستقر در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس مراجعه نمایند.