به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، دکتر ناصر قجری در آیین تقدیر از دانش آموزان منتخب مرحله دوم المپیاد های علمی کشور در فارس گفت: در آزمون المپیاد های علمی سراسر کشور، در سال جاری  ،بیش از 5 هزار و 700 تن از دانش آموزان استان فارس شرکت کردند
وی گفت:از این تعداد 290 تن موفق به راهیابی به مرحله اول این المپیاد شدند که از این تعداد 8 تن حائز رتبه برتر شده و به مرحله بعدی  کشوری راه یافتند.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت: امسال استان فارس  با کسب 8 رتبه برتر ، رشد بیش از 60 درصدی نسبت به سال گذشته داشته است.
قجری گفت : در سال گذشته 5 نفر از دانش آموزان استان به مرحله دوم این رقابت ها راه یافته بودند.
وی  در خصوص اسامی و رشته های  8 دانش آموز منتخب  استان فارس گفت: در المپیاد شیمی ، دانش آموز سید محمد شکرفروش در المپیاد ادبی  دانش آموز حسین وزیریان  هر دو نفر از ناحیه  2 شیراز رتبه بر تر را کسب کردند.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس همچنین افزود: در المپیاد فیزیک ، دانش آموز ایمان حامد حیدر دوست از ناحیه 3 شیراز  و علیرضا غضنفریان پور  از ناحیه 2 شیراز رتبه برتر را کسب کردند.
قجری همچنین گفت: در المپیاد زیست شناسی  دانش آموزان ، فاطمه کاظم زاده ، مهدی ملک پور و سید علیرضا میر حسینی از ناحیه 2 شیراز و دانش آموز سارا  خانی از ناحیه 4 شیراز رتبه برتر را کسب کردند.
وی همچنین از میزبانی شیراز برای المپیاد زیست شناسی سال 2018 دانش آموزان جهان نیز خبرداد.
خاطر نشان می شود ، در پایان این مراسم ، از دانش آموزان منتخب استان با اهداء لوح تقدیر و هدایایی قدر دانی شد