به گزارش خبرنگار برنا از فارس، دکتر محمد رحمانیان در دیدار شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر جهرم به اقدامات انجام شده در راستای توسعه دانشگاه علوم پزشکی اشاره کرد و اظهارداشت:شأن و جایگاه  شهرستان جهرم را بالاتر از وضعیت موجود دانست.
وی به وضعیت بیمارستان‌های جهرم اشاره کرد که یکی از آنها مربوط به پیش از انقلاب و دیگری نیز واگذار شده به تامین اجتماعی است. دکتد رحمانیان همچنین خواستار توسعه زیرساخت‌ها در راستای رشد دانشگاه علوم پزشکی و به تبع آن شهرستان جهرم شد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جهرم تقویت زیرساخت‌های سلامت را در گرو همت مسئولان، خیران و منابع دولتی برشمرد و با اشاره به طرح آمایش آموزش عالی عرصه سلامت که این روزها به اخبار نخست شهرستان جهرم تبدیل شده است، گفت: گرچه در پی اجرای این طرح تغییراتی در تخصیص منابع به وجود می‌آید اما رتبه دانشگاه علوم پزشکی جهرم به دانشکده تنزل پیدا نمی‌کند.
رحمانیان با اشاره به اینکه طرح این مسئله توسط مردم و بزرگان شهر از سر دلسوزی است، تاکید کرد: این طرح که سال گذشته در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده، برای ما یک فرصت و تهدید بوده است و در حال حاضر به همراه همه بزرگان شهر در تلاشیم تا این باید تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم.
وی با اشاره به بار سنگین خدمات مراکز درمانی جهرم، تقویت زیرساخت‌ها، تکریم ارباب رجوع و تقویت کمی و کیفی نیروهای دانشگاه را عامل اعتماد بیشتر مردم و توسعه گردشگری سلامت عنوان کرد و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام از جمله کلینیک پیمانیه، بلوک زایمان و غیره را در اولویت برنامه‌های دانشگاه دانست.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم با تاکید بر اینکه این دانشگاه باید به سمت توسعه حرکت کند، تصریح کرد: این مهم با همت و تلاش سایر مسئولان و خیرین شهرستان امکان‌پذیر است.
رحمانیان  با اشاره به اینکه مجموعه علوم پزشکی جهرم اعتقادی به کارهای جناحی و سیاسی ندارد، بیان کرد: با احترام به سایر گروه‌ها و جناح‌ها، آنچه برای ما مهم است خدمت‌رسانی به مردم به‌ویژه بیماران است.
وی با اشاره به اینکه مطالبه شهرداری جهرم از دانشگاه علوم پزشکی پیشینه طولانی دارد، نیاز به منابع مالی را لازمه شهرداری برای خدمات‌رسانی بهتر به مردم برشمرد که نبود آن شهرداری را دچار مشکل می‌کند.