به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، علی القاصی با تأکید بر بهره گیری از ظرفیت های قانونی سازمان های وابسته به قوه قضائیه در استان فارس در راستای انجام مأموریت های سازمانی، تعامل و انسجام بین ادارات و نهادهای وابسته به دستگاه قضایی را مهم ارزیابی کرد و اظهارداشت : با تقویت، هماهنگی و انسجام بین مجموعه های وابسته به دستگاه قضایی در استان می توانیم ارتقاء عملکرد و اشراف بیشتر در حوزه نظارت ها را شاهد باشیم .
وی با تأکید بر اینکه نظارت و بازرسی ها باید کاربردی و اثر بخش باشد؛ تصریح کرد : هیأت های بازرسی باید منصفانه ، عادلانه و با آگاهی و اشراف کامل به بررسی مسائل بپردازند .
رئیس کل دادگستری فارس بازرسی و نظارت های مستمر را تضمین کننده سلامت اداری خواند و خاطر نشان کرد : آنچه به نظام صدمه وارد می سازد مسأله فساد است و در قانون مهمترین نقش در جهت مبارزه و مقابله با فساد برای دستگاه قضایی و سازمان های وابسته به آن تعریف شده است بنابراین ورود مجموعه قضایی به مسئله فساد باید در چارچوب قانون ، قاطع و بدون ملاحظه  باشد .
رئیس شورای قضایی استان فارس تصریح کرد : در مواردی که مفاسد کشف شده مستند و مسجّل شده  و رأی قطعی دادگاه در این خصوص صادر شود وظیفه مجموعه قضایی براساس مواد مطرح در قانون اطلاع رسانی به عموم مردم است .
القاصی با بیان اینکه دستگاه هایی که بیشتر در معرض آسیب های ناشی از فساد هستند در اولویت برنامه های نظارتی مجموعه قضایی و سازمان بازرسی قرار دارند گفت : نظارت بر این ادارات و نهادها با دقت بیشتر انجام می شود .
وی در بخش دیگری از سخنان خود در شورای قضایی استان با تقدیر از مجموعه پزشکی قانونی استان و دستاوردهای علمی این مجموعه در کشف علمی جرائم گفت : اقدامات صورت گرفته بخصوص در امر پژوهش و تحقیقات و همچنین ارتقاء شاخص های آموزشی نماینگر مدیریت علمی و کاردان در این مجموعه است .
رئیس کل دادگستری استان فارس همچنین با اشاره به گزارش پزشکی قانونی و اعلام آمار800  نفر تلفات انسانی منجر به فوت در شش ماهه اول امسال گفت : این آمار که حاکی از رشد بیش از 5 درصدی آمار مرگ و میر در جاده های استان است بسیار نگران کننده و برای پیشگیری از آن عزم و اراده همه نهادها و سازمان های متولی را طلب می کند .
القاصی واحد شدن مدیریت نظارت و کنترل حوادث ترافیکی را مورد تأکید قرار داد و افزود : جاده های استان فارس با وجود بیش از 500 نقطه حادثه خیز یکی از پرحادثه ترین جاده های کشور است و لازم است دستگاه های متولی در راستای کاهش این حوادث در اجرای طرح پیشگیری از حوادث و سوانح ترافیکی که توسط معاونت اجتماعی دادگستری فارس در شورای پیشگیری استان طراحی و تدوین کرده است؛ همکاری کند.