به گزارش خبرگزاری برنا از  فارس،حمید رضا آذری در آیین آغاز احداث بزرگترین مجتمع آموزشی کشور در شیراز گفت: تربیت شهروندانی با فرهنگ که در برابر جامعه احساس مسئولیت داشته و خوشبختی خود را با خوشبختی جامعه یکی دانسته  و انسانی مولد و  خلاق باشند ،تنها  از طریق تعلیم و تربیت درست  و صحیح که صرفا از مسیر خانواده می گذرد مقدور است.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: هر مدرسه ای  همانند یک آجر از ساختمان جامعه بزرگ بشری است  که اگر توسط معماران با انگیزه و با نشاط  چیده شود ،بدون شک شاهد جامعه ای مطلوب  و پسندیده خواهیم بود و این معماران همان معلمان  امروز جامعه ما هستند.
 آذری گفت:احداث مجتمع آموزشی صدر هاشمی  در راستای عدالت آموزشی است و این مهم بر زیبایی کار خیر  نیک اندیش آنرا مضاعف می کند ، چرا که  عدالت آموزشی است که جامعه را به توسعه ، ترقی  و خوشبختی می رساند.
وی منشا بسیاری از آسیب های اجتماعی  را ناشی از  نبود عدالت آموزشی  عنوان کرد و افزود: امام خمینی (ره)  تاکید داشتند که  معلمان در کلاس های درس به لباس مندرس ، کفشهای کهنه و ظاهر دانش آموزان نگاه نکنند، شاید یکی از این کودکان در آینده مقدرات کشور را در دست بگیرند .
مدیر کل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه" برای استان  پهناور  فارس و مردم فرهنگ دوست این استان  حضور چهره های فرهنگی و اقتصادی  وسیاسی مایه مباهات  است" گفت: از همه کسانی که در به ثمر نشستن این طرح و ساخت بزرگترین مجتمع آموزشی خیر ساز کشور در شیراز  موثر بودند تقدیر می نمایم .