به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، حمید رضا آذری در جمع روسای آموزش و پرورش سراسر استان  گفت: انجمن حمایت از دانش آموزان استثنایی فارس یک تشکل غیردولتی است که  با هدف کمک به تامین هزینه‌های تحصیل دانش‌آموزان استثنائی برگزار می گردد.
وی گفت: برای کمک به نظام آموزشی کشور نیازمند همکاری همه مردم در قالب سازمان های مردم نهاد هستیم و  باید برای جلب مشارکت های مردمی در زمینه آموزش و پرورش و استفاده از ظرفیت های موجود کشور برای ایجاد عدالت آموزشی تلاش کرد.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس تاکید کرد: برای دستیابی به این مهم نیازمند یک اراده قوی  هستیم تا با  روشنگری  زمینه مشارکت عمومی را در فعالیت های آموزشی فراهم نماییم و در صورت ملموس بودن نتایج این اقدامات  ،مردم  آماده کمک به آموزش و پرورش هستند .
آذری با اشاره به راه اندازی انجمن حمایت از دانش آموزان استثنایی استان گفت: این اقدام با هدف جلب مشارکت های مردمی در راستای رفع نیازهای مختلف دانش آموزان استثنایی سراسر استان فارس انجام شده است.
وی افزود: برای فعال شدن این انجمن تلاش زیادی شده و هم اکنون این انجمن  با تعیین هیات مدیره از بین خانواده دانش آموزان استثنایی، مسئولین محلی و  استانی و  با هدایت و نظارت آموزش و پرورش فارس شروع به کار نموده تا در آینده نزدیک شاهد رفع بسیاری از مشکلات این دانش آموزان باشیم.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت:  هم اکنون نزدیک به 12 هزار دانش آموز استثنایی وتلفیقی در استان فارس مشغول به تحصیل هستند که آموزش و پرورش به تنهایی توان پاسخگویی به نیازهای آنها را ندارد.
آذری گفت: دانش آموزان استثنایی و خانواده های آنها  چه در سراسر کشور و چه در استان فارس از وضعیت  مناسبی برخوردار نیستند و برای رفع مشکلات مختلف این خانواده ها نیازمند همکاری همه مردم هستیم.
وی گفت: این دانش آموزان نیازهای ویژه ای دارند که در بسیاری از خانواده ها  به دلیل مشکلات اقتصادی امکان تامین سرویس و تهیه تجهیزات مورد نیازآنها برای توانبخشی ، آموزش درسی  و مهارتی مورد نیاز آنها وجود ندارد  و این انجمن تلاش می کند تا با جلب مشارکت های مردمی ، زمینه رفع نیازهای  آنها را  با حمایت سازمان های مردم نهاد را فراهم کنند.