به گزارش خبرگزاری برنا از صابر سهرابی اظهارداشت: دبیرخانه این جشنواره آمادگی دارد تا آثار نویسندگان، خبرنگاران، عکاسان مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های اطلاع رسانی مجازی را که از ١٥ بهمن ٩٤ تا پایان بهمن ٩٥ منتشر کرده اند، برای جشنواره بپذیرد. این عزیزان می توانند آثار خود را تا پایان بهمن ماه جاری به آدرس matbouat@jhmfars.com  ارسال نمایند.
وی اهداف جشنواره را ارتقای سطح آگاهی جامعه در حوزه حقوق مصرف کننده، حضور پررنگ رسانه در این حوزه، توسعه ظرفیت های رسانه ای در حمایت از تولید داخلی، ایجاد تعامل بین رسانه و بخش خصوصی و ایجاد انگیزه و رقابت در این عرصه عنوان کرد و بیان داشت: جامعه باید آگاهی لازم در حوزه حقوق مصرف کننده و تولید ملی را بداند. اگر این امر محقق شود مصرف کننده نسبت به حقوق خود آشنایی پیدا می کند و از این رو تولید کننده نیز کیفیت خود را بالاتر می برد.
مدیر گروه مطبوعات و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی موضوعاتی که این جشنواره قصد دارد تا نسبت به آن فرهنگ سازی لازم صورت گیرد را به صورت زیر بیان کرد: اطلاعات لازم که ١-تولیدکننده باید برای مصرف کننده بیان کند شامل نوع، کیفیت، آگاهی های مقدم بر مصرف، تاریخ تولید و تاریخ انقضا ٢-اطلاعات قیمت کالا و یا دستمزد خدمات به صورت روشن و مکتوب ٣-اطلاع رسانی صحیح و کامل و ارائه اطلاعات لازم برای انتخاب آگاهانه کالا و خدمات ٤-حمایت در برابر اطلاعات نادرست، تبلیغ خلاف واقع و جبران خرید کالای نامرغوب ٥-خدمات پس از فروش ٦-سلامتی و ایمنی کالا و خدمات ٧-کالا و خدمات استاندارد ٨- ارتقای شاخص های بهداشت و سلامت در جامعه ٩-محیط زیست سالم ١٠-انتخاب آزادانه در بازار رقابتی و ضد انحصاری ١١-تشکل های حمایت از حقوق آنها
سهرابی خاطرنشان کرد: در این جشنواره بخش ویژه ای را هم برای اقتصاد مقاومتی با رویکرد حمایت از تولید ملی خواهیم داشت. زیرا اقتصاد مقاومتی با رویکرد حمایت از تولید ملی نه تنها به عنوان شعار سال مطرح است بلکه نیاز اول کشور نیز به حساب می آید.
وی گفت: آثار باید در رسانه های دارای مجوز منتشر شده باشند. همچنین هر فرد می تواند در هر دو بخش حرفه ای و ویژه شرکت کند. در هر بخش میتواند تنها در دو موضوع، و در هر موضوع تنها ٣ اثر را می تواند ارسال نماید.
مدیر گروه مطبوعات و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: تمام روزنامه نگاران شاغل و آزاد استان فارس که در رسانه های رسمی و دارای مجوز فعالیت می کنند می توانند در این جشنواره شرکت کنند. آثار باید در قالب عکس، خبر یا گزارش باشد.
سهرابی عنوان کرد: در هر رشته به سه نفر اول جوایزی اهدا خواهد شد. نفر اول ٥ میلیون ریال، نفر دوم ٤ میلیون ریال و نفر سوم ٣ میلیون ریال را دریافت خواهند کرد.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: