به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، جلیل حسنی در حضور مسوولین ستاد انتخابات استان فارس در سخنانی اظهار داشت:ستاد اجرایی انتخابات شهرستان لارستان طبق برنامه زمانبندی شده از 25 اسفند 95 همزمان با سراسر کشور در شهرها و بخش ها ، با تعیین اعضاء هیئت های اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی شهر وروستا کار خود را شروع نمود و در ادامه نیز ثبت نام از داوطلبین و ارسال اسامی داوطلبین به مراجع قانونی و در تداوم آن بحث استعلامات و در ادامه تشکیل هیئت های اجرایی انتخابات ریاست جمهوری هم در شهرستان در دستور کار خود قرار داد.
وی ابراز داشت: ما در سطح شهرستان 782 نفر ثبت نام کننده داوطلب شوراهای اسلامی شهر و روستا داشتیم که از این تعداد 15 نفر انصراف دادند و 25 نفر در هیئت اجرایی و 33 نفر نیزتوسط هیئت نظارت رد صلاحیت گردیدند که در مجموع 58 نفر یعنی حدود 5/6 درصد رد صلاحیت نسبت به کل ثبت نام شدگان داشته ایم که نسبت به دوره های قبل تا الان حدود 66 درصد کاهش رد صلاحیت داشته ایم.
فرماندار ویژه لارستان ادامه داد:داوطلبین اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا در حال حاضر 717 نفر در سطح شهرستان باقی مانده اند که از این تعداد 153 نفر برای  شهر و 564 نفر برای روستاها هستند.
معاون استاندار فارس تصریح کرد: ما در کل لارستان تعداد 145 شعبه اخذ رای پیش بینی کرده ایم که از این تعداد 35 شعبه در شهر لار و 110 شعبه هم در دیگر شهر ها و در مناطق روستایی است.
وی با بیان اینکه تمامی اعضاء هیات های اجرایی دارای تجربه زیادی در عرصه برگزاری انتخابات هستند؛ افزود: در دوره  قبل  در لارستان یعنی چهار سال قبل 134 شعبه اخذ رای بوده است که الان 145 شعبه پیش بینی گردیده است که حدوداً رشد 8 درصدی داشته ایم تا از یک روان سازی خوبی برخوردار باشد و مردم بهتر بتوانند آراء خود را درون صندوق ها بریزند.
 حسنی در ادامه سخنانش در بحث فن آوری اطلاعات انتخابات هم  افزود: از همان روز اول کمیته فن  آوری اطلاعات تشکیل گردیده است و با هماهنگی مخابرات شهرستان در خصوص پوشش دهی خوب اینترنت و پهنای باند اقدامات خوبی انجام شده است  تا خدایی نکرده با مشکل خاصی مواجه نشویم.
نماینده عالی دولت در شهرستان ادامه داد:در بحث حضور حداکثری مردم در صحنه انتخابات،این فرمانداری چندین جلسه با بخشداران، دهیاران ، شوراها و ادارات جلساتی را برگزار و من بعد نیز جلسات مهمی با فرهنگیان، بانوان، ایثارگران، کارگران،دانشگا هیان،معتمدین ،خیرین و اقشار مختلف مردم تا روز انتخابات برگزار خواهیم کرد و سعی می کنیم که یک مشارکت خوب و بالایی در شهرستان برای حضور مردم در پای صندوق های رأی داشته باشیم.
حسنی با بیان اینکه قبل از انقلاب جابجایی قدرت با خشونت و جنگ و خونریزی همراه بود؛ افزود: خوشبختانه بعد از انقلاب ، همین جابجایی قدرت که یکی از رهاوردهای انقلاب اسلامی است در یک محیط مسالمت آمیز انجام می شود و انتخابات در کمال آرامش و امنیت برگزار می گردد.
وی در پایان سخنانش خاطر نشان کرد: امیدوارم بر اساس آن برنامه ها و دستور العمل ها و قانون و مقرراتی که از سوی ستاد انتخابات کشور تهیه و ارسال شده است بتوانیم انتخاباتی خوب، سالم، قانونمند ، قاعده مند، بهتر از گذشته ، با مشارکت بیشتر و با روان سازی هر چه بهتر در امر رأی گیری و با امانت داری کامل، برگزار کنیم تا  این انتخابات عزت آفرین و مایة افتخار باشد