به گزارش خبرگزاری برنا از فارس،آیت الله سید علی اصغر دستغیب در آیین وداع با 23 شهید گمنام دوران دفاع مقدس و یک شهید مدافع حرم که در شبستان امام خمینی(ره) آستان مقدس حضرت شاهچراغ(علیه السلام) برگزار شد، گفت: شهداء مدافعان حریم اسلام و قرآن هستند و امروز در گوشه و کنار کشورهای اسلامی، مدافعان حرم کسانی هستند که همین راه را ادامه می‌دهند.
نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری به همزمانی برگزاری محفل انس با قرآن شرکت کنندگان در بیست و دومین دوره مسابقات قرآن و عترت وزارت بهداشت در حرم مطهر با آیین وداع با شهداء اشاره کرده و بیان داشت: این دو محفل با یکدیگر کاملاً مربوط هستند زیرا شهداء مصداق بارز عاملان به قرآن کریم بودند و تنها به خواندن قرآن اکتفا نکردند بلکه آیات الهی را در عمل به منصه ظهور رساندند.
رئیس هیات امناء مجمع خیرین تامین سلامت استان فارس ادامه داد: دنیا و مشکلات آن شهداء را در بر نگرفت و ایشان به لقاءالله نائل شده‌اند و بعد از آنکه در مهلکه‌ها فی سبیل‌الله جان خود را دادند، در محل امن به سر می‌برند.
مسئول معظّم مدرسه علمیه رضویه شیراز با تأکید بر اینکه ارواح طیبه این شهدا قطعاً در این محفل نورانی حضور دارند، خطاب به قرآنیانِ وزارت بهداشت گفت: شما که قاری و حامی قرآن هستید و خداوند این توفیق و افتخار را نصیب شما کرده است، متوجه باشید که چه وظایفی را برعهده دارید و یکی از این وظایف تدبر و دقت کردن در آیات و اقامه فرایض الهی است.
قائم مقام جامعه روحانیت شیراز با بیان اینکه باید سعی کنیم سنّت‌ها را احیا کرده و بدعت‌ها را بیرون برانیم، گفت: نماز یکی از نمونه‌های فرایض الهی است که اقامه آن نخستین برنامه یک نظام اسلامی و امّت قرآنی است و ادامه دادند قصص قرآنی در طول تاریخ قابل تکرار است و باید از قصص و داستان‌ها و تمثیل‌های قرآنی برای زندگی خود عبرت بگیریم.
ایشان در ادامه تقارن دو برنامه وداع با شهداء و همچنین محفل قرآنی در حرم مطهر شاهچراغ(ع) را به فال نیک گرفته و ابراز امیدواری کرد که نتیجه حضور در این برنامه معنوی این باشد که به عهد خود با قرآن و پیامبر(ص) پایبند باشیم و با صبر و استقامت در راه حفظ حریم قرآن و عترت گام برداریم.
حضرت آیت الله سید علی اصغر دستغیب در پایان ، برگزاری بیست و دو جشنواره قرآنی در وزارت بهداشت را کاری ارزشمند دانسته و این عمل حسنه را گامی موثّردر مسیر توسعه و گسترش فرهنگ قرآنی جامعه عنوان نمود.