به گزارش خبرگزاری برنا از فارس ، دکتر مهزاد حمیدی در آیین افتتاحیه سی و چهارمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان پسر سراسر کشور در شیراز گفت:در سال جاری حدود 4 و نیم میلیون دانش آموز در المپیادهای ورزشی حضور داشتند که از این تعداد 19 هزار دانش آموز موفق به حضور در رقابت های کشوری در 11 استان کشور شده اند.
وی با بیان اینکه "این دانش آموزان با حضور در رقابت های منطقه ای و استانی توانسته اند مجوز حضور در رقابت های کشوری را به دست آورند "افزود: از ویژگی های مهم این دوره از المپیادهای ورزشی دانش آموزی ، حضور خانواده ها در کنار مدیران مدارس و معاونین در برگزاری این رقابت ها می باشد.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: مسابقات ورزشی دانش آموزی در سال 92 تنها در 10 رشته در همه مقاطع تحصیلی دختران و پسران برگزار شد و این در حالی است که امسال قریب 70 رشته ورزشی در مقاطع مختلف تحصیلی دختران و پسران برگزار می شود.
حمیدی  از فعال شدن طرح های عمرانی متوقف شده ورزش دانش آموزی پس از سال های خبر داد و گفت: در برنامه ششم  توسعه همه 800 فضای عمرانی نیمه تمام دانش آموزی  را به اتمام می رسانیم.
وی همچنین با اشاره به  24 برابر شدن بودجه ورزش دانش آموزی  نسبت سال 92 با حمایت ویژه دولت و مجلس گفت: مصمم هستیم تا فدراسیون ورزش دانش آموزی کشور را در تراز فدارسیون های برتر کشور قرار گیرد.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش  در ادامه با اشاره به برگزاری المپیک جوانان 2018 در بوینس آیرس گفت: فدارسیون های و دستگاه های ورزشی کشوری باید سرمایه های ملی خود را برای المپیک نوجوانان آرژانتین در اینجا بیابید چرا که این دانش آموزان بدنه تیم های ملی و باشگاه های کشور هستند.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس نیز در این مراسم  نیز ضمن خیر مقدم به همه دانش آموزان شرکت کننده در این دوره از رقابت ها گفت: خداوند را شاکریم که استان فارس و شهر شیراز میزبان شما دانش آموزان است.
حمید رضا آذری از همه کسانی که برای برگزاری هر چه مطلوبتر این مسابقات در فارس همکاری داشتند تشکر کرد و افزود: فعالیت های تربیت بدنی در دولت تدبیر و امید و وزارت آموزش و پرورش بسیار چشمگیر و تاثیر گذار بوده است .
وی با اشاره به برگزاری المپیاد های ورزشی درون مدرسه ای گفت:دوران  تربیت بدنی  در این دولت دوران به یاد ماندنی خواهد بود .
معاون تربیت بدنی وسلامت اداره کل آموش وپرورش فارس نیز درحاشیه این افتتاحیه گفت: دراین رقابت ها بیش ازپنج هزار دانش آموزپسر در چهار رشته توپی شامل: والیبال ،هندبال، بسکتبال وفوتسال با هم به رقابت می پردازند که ازاین تعداد 1400 دانش آموز ابتدایی ،1680 دانش آموز دوره اول متوسطه و1344 دانش آموز دوره دوم متوسطه می باشند
محمد جعفری گفت:همچنین دراین رقابت ها سیصد وبیست وچهار تیم شامل :108 تیم دروه ابتدایی،120 تیم دوره متوسطه اول و96 تیم متوسطه دوره دوم با هم به رقابت خواهند پرداخت که تمامی این تیم ها به صورت مدرسه قهرمان همگی قهرمانان استانهای خود هستند که از استان فارس نیز 164 دانش آموزشامل 52 دانش آموزابتدایی و56 دانش آموزمتوسطه اول و56 دانش آموز متوسطه دوم حضور خواهند داشت
وی برگزاری مسابقات ورزشی قهرمانی را نیاز اساسی جامعه کنونی عنوان کرد و افزود: این رقابت ها بهترین فرصت برای کشف استعدادها ی دانش آموزی است.