به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا از فارس، بهزاد مریدی  در مراسم  اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با اشاره به اینکه فضاهای مجازی  پر از دروغ، چند چهره گی وچندگانگی است، افزود: کودکان و نوجوانان از والدین و در فضاهای آموزشی از مربی و معلمان خود  الگو می گیرند و باید رفتارمان برگرفته از سیره رضوی، اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به ویژه حضرت فاطمه معصومه(س)، امام رضا(ع) و حضرت احمد بن موسی(ع) باشد.
وی خاطرنشان کرد: اختتامیه جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در دهه کرامت فرصت مناسبی است که بخش های قصه گویی، سرود، پویانمایی، شعرسرایی، داستان کوتاه، کاردستی و کتابسازی جشنواره با مفاهیم و فرهنگ دینی آمیخته شود..
نماینده دور پنجم شورای اسلامی شهر شیراز  در ادامه این آئین با اشاره به اینکه بزرگترین مشکل جامعه بد اخلاقی است، افزود: از سوی مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش 90 مورد مهارت برای دانش آموزان دوره متوسطه درقالب توجه به مسئولیت پذیری، مکارم اخلاقی، عدالت و انصاف مورد توجه قرارگرفته است.
عبدالرزاق موسوی اظهار داشت: هیچ راهی برای نجات کشور و انقلاب اسلامی جز از طریق آموزش و پرورش و تقویت نهادهای رسمی و غیر رسمی شامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به دلیل ارتباط منسجم با جامعه  وجود ندارد.
وی خاطرنشان کرد: در جامعه ای که دروغ وبی توجهی به حقوق دیگران مورد توجه قرارگیرد شاهد بروز بسیاری از ناهنجاری ها و معضلات اجتماعی خواهیم بود بنابر این توجه به کانون های آموزشی و پرورشی ضروری است.
 مدیرکل آموزش و پژوهش کانون پرورشی کشور در ادامه این مراسم اظهار داشت: توجه به سیره  و فرهنگ رضوی و نیز ارزش ها و فرهنگ دینی در برپایی چنین جشنواره هایی باید مورد توجه متولیان امور فرهنگی و اجتماعی قرارگیرد.
اصغر باقرزاده خاطرنشان کرد: وجود  کودکان، نوجوانان و جوانان و نیز معلمان و مربیان برای جامعه هدف منبع خیر وبرکت است و با کمک آنان می توان در توسعه فرهنگ دینی و مذهبی گام های اساسی وتعیین کننده ای برداشت .
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس نیز در ادامه مراسم گفت: با توکل بر خدا و تأسی از سیره رضوی و ائمه اطهار(ع) در عصر اینترنت و فضاهای مجازی باید برای تربیت کودکان به دنبال مفاهیم دینی  وارزشی گام برداشته شود.
 زهرا افتخاری بیان داشت: کشف استعدادها و انتقال مفاهیم و ارزش های دینی در قالب شعر، داستان، قصه گویی، سرود و دیگر رشته های فرهنگی مهم ترین اهداف کانون پرورش فکری در برپایی جشنواره امام رضا(ع)  است.
وی تصریح کرد: در پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در بخش نشریه نگاری تندیس جشنواره، منصوره تقوی فرد،  عسل سوزنده زینب کیانی نژاد و یاسمین تقوی فرد از مرکز لارستان موفق به دریافت تندیس و لوح تقدیر شدند.
وی  ادامه داد: مریم رحمانیان، علی رحمانیان، امیرمحمد زارعیان، شایان مصباحی و حسین حاتم در بخش  پویانمایی از مرکز جهرم (2)، در بخش ویژه کتاب سازی خانم الهه ناسوتی، هلیا مرادی، طناز فتحی سعادت‌آبادی و کوثر رستم پور فرد از مرکز صدرا موفق به دریافت لوح و تندیس شدند.
افتخاری اضافه کرد: خانم راضیه احمدی، هلیا مرادی از مرکز صدرا در بخش داستان‌نویسی ونیز در بخش شعر زهرا طالبی، از مرکز 3 کانون پرورش فکری کودن در شیراز با لوح و تندیس تجلیل شد.