از خانه تکانی و خطر "تونل کارپال" بیشتر بدانیم

از خانه تکانی و خطر "تونل کارپال" بیشتر بدانیم

این روزها که در هر خانه ای مراسم باستانی خانه تکانی با جدیت اجرا می شود، خطر برخی آسیب ها نیز در کمین است؛ دردهای جسمانی بعد از خانه تکانی، اعضای خانواده را درگیر می کند و فشارهای غیرمعمول به مفاصل، کار بسیاری را به بیمارستان می کشاند.

به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، مدیرگروه بیماری های غیرواگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: "سندرم تونل کارپال" یا "نشانگان کانال مچ دست" یکی از مشکلاتی است که می تواند برای بانوان خانه دار دردسرساز شود.
نشانه های سندرم تونل کارپال
دکتر "بهمن ناظم زادگان" علت بروز "سندرم تونل کارپال" را کار زیاد با دست ها برای انجام فعالیت های طولانی مدت و تکرار شونده همچون نظافت، گردگیری و شستشوی متوالی که در آنها عصب میانی مچ دست تحت فشار قرار می گیرد، عنوان کرد.
او بی حس شدن انگشتان شصت و گزگز شبانه دست ها که گاهی موجب بی خوابی مبتلایان به این نشانگان می شود را از شایع ترین علائم این سندرم برشمرد.
وی برای پیشگیری از ابتلای به این سندرم، ضمن توصیه به کاهش فعالیت هایی که با دست انجام می شود، تاکید کرد: ایجاد فاصله بین فعالیت ها و استراحت و نرمش دست ها طی روز، از راهکارهای مهم پیشگیری از ابتلا به این سندرم است.
از دیگر توصیه های مدیرگروه بیماری های غیرواگیر معاونت بهداشتی دانشگاه، انجام ورزش قبل از شروع کارها و مراجعه به پزشک در صورت بروز علایم و تشدید درد بود.
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار فارس

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار فارس

    اخبار برگزیده