به گزارش خبرگزاری برنا از فارس،  جمعی از مدیران، معاونان و فعالان فرهنگی و هنری استان فارس میهمان استودیوی شماره 04 صدا و سیمای استان شدند تا نخستین قسمت از مجموعه مشاعره طنز شکرخند کلید بخورد و کودکان شیرین گفتار این سرزمین پهناور، هنر خود را به مخاطبان و علاقه مندان برنامه های طنز نشان دهند.
در ابتدای این مراسم معاون صدا و سیمای مرکز فارس با اشاره به وقفه ای که در تولید این مجموعه طنز به وجود آمده بود، آغاز بکار این مجموعه را مرهون حمایت مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس دانست و گفت: بی شک تولید دور دوم مجموعه طنز شکرخند بدون حمایت های مدیریتی و همکاری های هنرمندان و نویسندگان مرکز امکان پذیر نبود.
امیر رئوف با اشاره به این که قالب شعر یکی از قالب های هنرمندانه ای است که در طول تاریخ به صیانت و حفاظت از زبان فارسی پرداخته، اظهارداشت: مجموعه طنز شکرخند با هدف حمایت از زبان و ادبیات فارسی در قالب 15 قسمت 30تا 35 دقیقه ای  برای ایام نوروز تولید خواهد شد و مخاطبان می توانند از یکم تا پانزدهم فروردین سال آینده تماشاگر این مجموعه جذاب باشند.
وی بابیان اینکه در این مجموعه شاهد حضور کودکان و نوجوانانی از شهرهای مختلف استان خواهیم بود، ابرازداشت: از آنجا که یکی از رسالت های مهم سازمان صداوسیما پاسداشت فرهنگ های قومی و فولکلور است تلاش می کنیم در این برنامه علاوه بر انجام این رسالت مهم، به ایجاد وحدت بیش از پیش در میان اقوام کمک کنیم.
معاون سیمای مرکز فارس در ادامه یکی از تفاوت های عمده دور دوم طنزشکرخند با دور اول را تهیه دکور متفاوت و جذاب با تلفیقی از چوب، بنر و ال.ای.دی عنوان کرد و افزود: در این دوره 32 نفر از مشاعره کنندگان با یکدیگر به رقابت می پردازند که در هر قسمت شاهد 4 مرحله رقابتی خواهیم بود.
رئوف در بخش دیگری از سخنان خود به سایر برنامه های نوروزی فارس اشاره و خاطرنشان کرد: امسال با 8 عنوان برنامه نوروزی میهمان مخاطبان خواهیم شد که با برنامه های صبحگاهی، شامگاهی، خانواده، گلگشت، طنز شکرخند و پخش فیلم های سینمایی 2017، رضایت مخاطبان را جلب خواهیم کرد.