به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، یامین راست‌روشن اظهار داشت:: قطعا تمام مسئولان و کارکنان صنعت برق علاقه‌مند بوده و هستند که برق مطمئن و پایدار برای تمام مشترکان فراهم کنند. 
وی خاطرنشان کرد: از زمانیکه شرکت  توانیر موضوع اعمال مدیریت بار در سطح کشور را به‌دلیل نامتعادلی بین مصرف و تولید انرژی برق ، برابر دستوالعمل  برنامه‌ریزی و اجرایی کرد، جدولی با هدف مدیریت صحیح کار در شیراز تهیه شد. 
 مدیر دیسپاچینگ و فوریت‌های برق شرکت توزیع نیروی برق شیراز ادامه داد: براساس این جدول نقاط مختلف تحت مدیریت توزیع نیروی برق شیراز در روز های نخست به 8 و پس از تغیر وضعیت جوی و افزایش میزان مصرف برق   به ۵ گروه تقسیم شدند و مدیریت بار برابر نیاز مرکز  دیسپاچینگ ملی برنامه ریزی  و در قالب برنامه‌ی زمان‌بندی ۲ ساعت و ۱۵ دقیقه‌ای بین این گروه‌ها توزیع و  برنامه احتمالی تهیه شده  به مشترکین اعلام و اجرا شد. 
راست روشن با بیان اینکه از ابتدای تیرماه و با اجرایی شدن این طرح خاموشی‌های مد نظر بین ساعت‌های ۸ و ۳۰ دقیقه صبح تا ۱۹ و ۴۵ دقیقه بعدازظهر و بین ۵ گروه مشخص شده توزیع شد؛ گفت: هر روز متناسب با وضعیت و سهم ( میزان خاموشی  MW اعلامی از سوی دیسپاچینگ فارس)، توزیع خاموشی‌ها اعمال می‌شود. 
وی با تصریح اینکه توزیع خاموشی‌ها از شاخص‌هایی نظیر گرم بودن هوا تبعیت می‌کند، گفت: براساس همین امکان دارد در یک روز زمان شروع اعمال خاموشی به جای ۸ و ۳۰ دقیقه صبح به ساعت ۱۰ و ۴۵ دقیقه کشیده شود یا ساعت پایان اعمال خاموشی زودتر شود. 
 مدیر دیسپاچینگ و فوریت‌های برق شرکت توزیع نیروی برق شیرازگفت: از ابتدای تیرماه تاکنون حدود ۲۵ نفر در مرکز دیسپاچینگ و فوریت‌های برق توزیع برق شیراز در سه شیفت به خدمت‌رسانی مشغول هستند، 
راست‌روشن با تصریح اینکه در روزهای ابتدایی اعمال مدیریت بار، تمام مشترکان اعم از دولتی، خانگی، خدماتی، بیمارستانی، چاه آب و .... مشمول برنامه بودند، گفت: بعد از یک هفته مکاتبات و تماس‌هایی از سوی بعضی از سازمان‌ها و اداره‌ها با مدیریت توزیع نیروی برق شیراز انجام و توجیهاتی برای اعمال نشدن خاموشی در بعضی بخش‌ها ارائه شد. 
وی گفت: بیمارستان‌ها ی بزرگ  با توجه به اینکه مراکزی حساس و عمومی بوده و با سلامت افراد سروکار دارند و چاه‌های آب شرب، از استثنائاتی بود که در طرح مدیریت بار قائل شده‌ایم و جز این دو گروه و البته بعضی مراکز حساس که قاعدتا امکان قطع برق آنها وجود ندارد،‌ بقیه‌ی مشترکان براساس جدول خاموشی را تجربه می‌کنند. 
 مدیر دیسپاچینگ و فوریت‌های برق شرکت توزیع نیروی برق شیراز با تصریح اینکه دیسپاچینگ نمی‌داند خانه‌ی مسئول یا فرد متمول یا ذی‌نفوذ در کدام بخش و نقطه قرار دارد؛ گفت: آنچه تحت عنوان نقشه در اختیار ما قرار دارد، نقشه‌ی شبکه‌ی توزیع برق است و نه نقشه‌ی خانه‌ و محل کار و زندگی افراد، بنابراین توزیع موضوع مدیریت بار بر اساس این نقشه انجام می‌شود. 
راست روشن در عین‌حال گفت: قطعا زمانیکه یک بیمارستان مشمول خاموشی نباشد، امکان دارد بخشی از مشترکین خانگی یا تجاری یا خدماتی که از همان خط و شبکه برق‌دارباقی بمانند و خاموشی نداشته باشند. یا مشترکانی که خط انشعاب آنها از شبکه‌ی تامین کننده‌ی برق چاه‌های آب و خط آبرسانی تامین شده است، مدیریت بار برایشان اعمال نشود. والبته جهت جداسازی مشترکین حساس و حیاتی از دیگر مشترکان پروژه هایی تعریف شده که با اجرا شدن آنها  اعمال عادلانه تر خاموشی نوبتی محقق خواهد شد 
وی  در خصوص اینکه چرا بعضی از مشترکان در روز ۲ بار بی‌برق می‌شوند، گفت: تمام مشترکان جز موارد گفته شده بر اساس جدول حداقل ۲ ساعت و ۱۵ دقیقه در روز خاموشی خواهند داشت، اما گاهی امکان دارد علاوه بر این میزان، در ساعت‌های دیگر هم برق نداشته باشند که دلیل این موضوع وقوع حوادث مختلف یا نیاز به تعمیرات شبکه و اقدامات فنی است.
 مدیر دیسپاچینگ و فوریت‌های برق شرکت توزیع نیروی برق شیراز با بیان اینکه میزان پیک بار برق قطعا با میزان گرمای هوا مرتبط است، گفت: براساس تجربه‌ی سال‌های گذشته پیک بار مصرف برق توزیع برق شیراز معمولا مربوط به تیرماه و مرداد می باشد و انشااله تا چند روز آینده مشکل برقرسانی برطرف می گردد.
اراست روشن گفت: بزرگترین عدد پیک بار مصرف در شرکت توزیع نیروی برق شیراز 1274 مگاوات ساعت و مربوط به تیرماه بوده است اما امسال این عدد با توجه به کاهش میزان تولید در نیروگاه‌های برق‌آبی و مدیریت بار انجام شده، به عدد ۱۱۶۱ مگاوات در ساعت رسیده است. 
وی تصریح کرد: بیشترین میزان مصرف برق ثبت شده در محدوده‌ی تحت مدیریت شرکت توزیع نیروی برق شیراز مربوط به روز ششم تیرماه امسال بوده که مشترکان ۱۱۶۱ مگاوات برق مصرف کرده‌اند. 
مدیر دیسپاچینگ و فوریت‌های برق شرکت توزیع نیروی برق شیراز خاطرنشان کرد: هیچ یک از مسئولان صنعت برق نمی‌خواهند حتی یک مشترک برای ثانیه‌ای بی‌برق باشد؛ اما امروز هم که در شرایط خاص قرار داریم قطعا تلاش کرده و می‌کنیم که خاموشی برای همه به شکل یکسان توزیع شود.
راست روشن از مردم و مشترکان بابت صبوری وتحمل و  همکاری خصوصا در  مدیریت مصرف برق که باعث کاهش چشمگیر مصرف برق در زمان اوج بار شده است تقدیر و سپاسگزاری کرد.