به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، نماینده مقام معظم رهبری در استان فارس و امام جمعه شیراز، در این اجلاس گفت: خدماتی که شما خیرین بزرگوار انجام می دهید جدا از خیر ظاهری، دارای برکات بسیار زیاد معنوی است.
آیت اله «لطف اله دژکام» افزود: انجام کار خیر به صورت زنجیره ای است؛ وقتی یک نفر کار خیر را آغاز می کند سایرین نیز آن را ادامه می دهند؛ انجام کارهای خیر، باعث افزایش برکت در کشور می شود.
وی با تقدیر از خدمات خیرین سلامت در ارتقای سطح سلامت در استان، به آنان توصیه کرد: با توجه به اینکه بیشتر پول های خیر برای ساختن پروژه های عمرانی هزینه می شود، بهتر است خیرین در سایر حوزه های مربوط به سلامت جامعه نیز مشارکت داشته باشند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز، بر توجه به رویکردهای جدید در عرصه سلامت تاکید کرد و ادامه داد: در بسیاری از بیماری ها امکان مراقبت از بیمار در خانه وجود دارد؛ در حال حاضر در استان فارس بحث مراقبت از بیماران در منزل، در حال پیگیری است و خیرین می توانند در این زمینه نیز فعالیت کنند.
تهیه بسته پیشنهادی حمایت از خیرین حوزه سلامت در استان فارس
مشاور وزیر بهداشت در امور دانشگاه ها و نایب رییس هیات مدیره مجمع خیرین تامین سلامت فارس، نیز در آیین تقدیر از خیرین حوزه سلامت فارس گفت: خیرین هر کاری را انجام می دهند تنها برای رضای خداوند است.
دکتر «محمدهادی ایمانیه» در ادامه از تهیه بسته پیشنهادی حمایت از خیرین سلامت از سوی مجمع خیرین تامین سلامت فارس خبر داد و افزود: این بسته به منظور ارایه به دولت و مجلس آماده شده و باعث توسعه و پیشرفت حوزه سلامت در کشور می شود.
وی همچنین بر لزوم آموزش به مردم در زمینه پیشگیری از بیماری ها تاکید و اضافه کرد: برای اینکه مردم بیمار نشوند باید به موضوع آموزش همگانی توجه کنیم و جلوگیری از بیماری ها، با آموزش امکان پذیر است.
مشاور وزیر بهداشت در امور دانشگاه ها و نایب رییس هیات مدیره مجمع خیرین تامین سلامت فارس، در جمع خیرین استان فارس گفت: یکی از کارهایی که خیرین می توانند در آن مشارکت کنند بحث حمایت از ازدواج های دانشجویی است؛ در حال حاضر ۱۲ هزار دانشجو داریم که بسیاری از آنان تمایل به ازدواج دارند اما برای اسکان و هزینه های زندگی با مشکل مواجه هستند و خیرین می توانند در بحث اشتغال در کنار تحصیل، به دانشجویان کمک کنند.
دکتر «ایمانیه» همچنین از همکاری معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با دانشگاه در زمینه تحقیقات سلولی و ژن درمانی خبر داد و افزود: خیرین حوزه سلامت برای ساخت اتاق های تمیز در مراکز تحقیقاتی و پژوهشی دانشگاه کمک کرده اند و امیدواریم این حمایت ها، توسعه یابد.
در ادامه، رییس هیات مدیره مجمع خیرین تامین سلامت فارس، گفت: این اجلاس هر ساله برای تقدیر از خیرینی که در زمینه سلامت فعالیت دارند، برگزار می شود.
دکتر «محمود تابنده» افزود: در سال گذشته از سوی خیرین استان فارس، بیش از ۸۱ میلیارد تومان در زمینه بهداشت و درمان هزینه شده است؛ همچنین در سال گذشته بیش از ۲۲ جلسه از سوی مجمع خیرین تامین سلامت فارس به منظور بررسی زمینه های کار خیر در استان، برگزار شده و این موارد برنامه ریزی و به اطلاع خیرین رسیده است.
وی با اشاره به نقش خیرین در توسعه سلامت کشور، اضافه کرد: مسوولان برای انجام کارهای خیر راهگشا و مشوق خیرین باشند تا کارها به بهترین شکل انجام شود.