به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، غلامرضا یوسفی نژاد اظهارداشت: راه اندازی سینما و سالن های اکران فیلم، کافی شاپ، کلاس های آموزشی اعم از مهارت آموزی، فرهنگی و هنری از جمله فعالیت های است که جهت رونق و درآمدزایی در این مجتمع ها در نظر گرفته می شود.
وی ، گفت: این اداره کل در سطح استان فارس ٤٠ مجتمع فرهنگی هنری دارد که در حال حاضر همگی در حال انجام فعالیت های فرهنگی و هنری می باشند.
معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس افزود: سرمایه گزار با تجهیزات متعلقه در دوره پیشنهادی قرارداد به عنوان مشارکت کننده در اجرای برنامه های فرهنگی اداره کل نقش مهمی دارد و از سویی در دوره واگذاری و فعال سازی محتمع های با برنامه های متنوع موجب افزایش مخاطبین و در نتیجه رونق اقتصادی آن خواهند شد.
یوسفی خاطر نشان کرد: هم اکنون ٢٩ پروژه در حال ساخت داریم که از این تعداد ١٤ مورد مربوط به نهاد کتابخانه ها و ١٥ مورد مربوط به این اداره کل است که آمادگی دارد تمام این پروژه ها را به بخش خصوصی واگذار نماییم.
معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اضافه کرد: پروژه های راه اندازی نگارخانه در شهرستان ها نیز پس از بررسی های کارشناسی در فراخوان مزایده واگذاری قرار خواهند گرفت و افرادی که دارای سابقه فعالیت های فرهنگی هنری باشند در اولویت می باشند. همچنین متقاضیان می توانند پس از اعلام فراخوان در روزنامه های رسمی برای شرکت و اعلام آمادگی به این اداره کل مراجعه نمایند.