به گزارش خبرگزاری برنا از فارس،  آیت الله سید علی اصغر دستغیب  درددیدار با رئیس سازمان حج و زیارت اظهارداشت: در سالهای اخیر به طور محسوس، تلاش و پیگیری دقیق و مفید در پیشبرد اهداف حج و زیارت در استان فارس مشهود است.
وی با بیان اینکه طرح حرم تا حرم برنامه بسیار پر معنایی است، افزود: این مکان مقدس به تعبیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) سومین حرم اهل بیت(ع) نامگذاری شده و سزاوار است وقتی انسان عازم یک سفر زیارتی مانند زیارت بیت الله الحرام و اهل بیت(ع) سفر خود را از این حرم مطهر آغاز کند و با زیارت امامزادگان بزرگوار حضرت احمد بن موسی شاهچراغ(ع) و حضرت محمد بن موسی(علیه السلام) با یک عهد و پیمان، سفر خود را آغاز کند.
نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه این زیارت مقدمه بسیار خوبی است و دعای خیر بزرگواران از خاندان نبوت را به همراه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: اگر کسی بتواند بهترین خدمت را به حجاج و زائرین ارائه کند بی تردید تاسی به پیشوایان معصوم ماست.
آیت الله دستغیب با اشاره به اینکه حضرت امام زین العابدین (ع) در سفر حج به طور ناشناس به حجاج بیت الله الحرام خدمت می کردند، بیان کرد: بعضی که متوجه شدند که ایشان فرزند پیامبر و از سلاله نبوت است گفتند چرا شما این کار را می کنید و حضرت فرمودند خدمت به حجاج و زائرین بیت الله الحرام کار بسیار پرارزشی است.
مسئول معظم حوزه علمیه رضویه شیراز با تاکید بر اینکه حجاج را باید با صدق نیت و اخلاص، اکرام و احترام کرد، خاطرنشان کرد: زمانی که حجاج و زائران، عازم هستند و هم هنگام مراجعت لازم است مسئولین گرامی نظام مقدس جمهوری اسلامی در کنار آحاد مردم آنها را اکرام و تجلیل کنند چراکه این کار در حقیقت بزرگداشتی است برای تعظیم شعائر الهی و تبلیغ و ترویجی است برای سفر حج، اعم از اینکه تمتع باشد یا عمره مفرده باشد، باید به آن توجه کرد.
وی با ابراز امیدواری از اینکه سرزمین عربستان که مرکز اسلام و محل بنای اولیه اسلام و به تعبیری پایتخت اسلام است از شر سعودی های خائن نجات پیدا کند، عنوان کرد: امیدواریم در آینده نزدیک خداوند متعال خانه خودش را و مدفن حضرت رسول(ص) را به جایگاه اصلی خودش برساند.
تولیت معظم آستان شاهچراغ(ع) عنوان کرد: افرادی حاکمیت آن سرزمین مقدس را عهده دار شدند که درخور آنجا نیستند و این مکان های مقدس می تواند جایگاه رفیعی باشد برای اسلام و مسلمین و منشاء عزت باشد اما چقدر حقیرانه و به وضعیت بسیار ناهنجار در مقابل رئیس جمهور آمریکا که یک ابله است، کرنش می کنند و این حرکات و رفتارهای نشانه حقارت و ذلت درونی از حکام عربستان سر می زند، آنها به مراتب حقیرتر و پست ترند که خودشان را مسلمان می دانند ولی از اسلام و مسلمانی هیچ خبری نیست.
آیت الله دستغیب خاطرنشان کرد: اسلام بنیان عزت و سرافرازی است و امیدواریم خداوند در ظهور حضرت امام عصر (عج) تعجیل فرمایند.
تولیت معظم آستان شاهچراغ(ع) با آرزوی اینکه پیشگامان و افرادی که عمرشان را در این راه طی کردند خداوند برای آنها خیر و خوبی بخواهد، عنوان کرد: این مایه افتخار ما فارسی ها و بخصوص شیرازی ها است که در سفر حج یا در هر یک از سفرهای زیارتی بدرخشند و نام این خطه از سرزمین اسلامی را همه جا به روشنی جلوه دهند.
آیت الله دستغیب بیان کرد: استان فارس همواره در راه خدمت به زائران و حجاج پیشقدم بوده است و استعدادهای بسیار خوب و زمینه های بسیار مستعد در این مسیر وجود دارد و تاکنون نیز کارهای مهمی انجام شده است.
وی از برپایی موکب حضرت احمد بن موسی(ع) در کربلای معلی در ایام اربعین توسط سردار غیب پرور تقدیر و تشکر کردند و گفت: افرادی که دست اندرکار برپایی این موکب هستند با پشتکار پیگیر امورند و کارها هر سال خیلی بهتر و منظم تر صورت می گیرد.
نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری پیرامون همکاری آستان مقدس حضرت شاهچراغ(علیه السلام) با سازمان حج و زیارت بیان کرد: ظرفیت هایی که در این حرم مطهر وجود دارد در اختیار این سازمان قرار می گیرد و این آستان مبارک برای هرگونه همکاری و اقدامی که لازم باشد آمادگی دارد.