به گزارش خبرگزاری برنا ازفارس،سردار "احمدعلی گودرزی" اظهارداشت:در پی وقوع چندین فقره سرقت از افراد مسن و سرقت طلاجات از سوی افرادی ناشناس با خودروهای پژو پارس، سمند و تیبا، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی افزود: پس از بررسی و تحقیق از مالباختگان مشخص شد اعضای باند سارقان حرفه ای با استفاده از خودرو سواری و چهره ای موجه با لهجه عربی و در پوشش افراد خیر به بهانه اینکه مقادیری البسه و وجه نقد تهیه کرده اند و آنان را به افراد نیازمند بدهند اعتماد افراد را جلب و همچنین به بهانه اینکه می خواهند طلا برای همسر خود خریداری کنند، درخواست مشاهده طلاجات مورد استفاده بانوان را می کردند و سریعا از غفلت مالباختگان سو استفاده و اقدام به سرقت طلاجات آنان می کردند.
این مقام انتظامی ابراز داشت: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی متوجه شدند سارقان پس از سرقت به شهر ری متواری و خود را از دید پلیس مخفی کرده اند.
سردار گودرزی تصریح کرد: ماموران پلیس آگاهی پس از اخذ نیابت قضائی به شهرری اعزام و در یک عملیات موفق پلیسی موفق شدند هر 9 نفر سارق طلاجات که اعضای یک باند بودند را دستگیر و به استان فارس انتقال دهند.
فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه این سارقان حرفه ای در بازجویی فنی و تخصصی و مواجه شدن با ادله و مستدات پلیس، به 50 فقره سرقت در شیراز اقرار کردند، اظهار داشت: متهمان تحویل مراجع قضائی و از ان طریق روانه زندان شدند.
سردار گودرزی از شهروندان خواست کسانی که به این شیوه مورد دستبرد قرار گرفته اند برای شناسایی و طرح شکایت به پلیس آگاهی جنوب واقع در بلوار رازی مراجعه کنند.