به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، مهندس محمدرضا محمدحسن پور با تاکید بر اینکه معاونت خدمات شهری شهرداری شیراز کار خدمات رسانی توسط این موکب در مرز شلمچه را اجرا می کند، افزود: 550 نفر نیروی انسانی در حوزه های مختلف فعالیت دارند و با پنج دستگاه خودروی آتش نشانی در آن منطقه حضور داریم.
وی با تاکید بر اینکه سازمان پسماند با 200 نیروی انسانی و 25 دستگاه خودرو حمل زباله، در طول 50 کیلومتری موکب، جمع آوری زباله ها و پاکیزه سازی را به عهده دارد و در مجموع 550 نفر از پرسنل شهرداری به منطقه مورد نظر اعزام می شوند، گفت: روزانه پنج هزار نفر برای صبحانه مهمان این موکب هستند و همین میزان برای ناهار و شام هم در نظر گرفته شده است.
معاون خدمات شهری شهرداری شیراز  با تاکید بر اینکه نانوایی سیار در این موکب راه اندازی می شود که به شکل شبانه روزی فعالیت توزیع نان به شکل رایگان را به عهده دارد، اضافه کرد: آشپزخانه سیار هم امسال در جوار موکب راه اندازی می شود.
 محمدحسن پور با اشاره به اینکه 18 هزار متر برای برپایی موکب در اختیار ماست و که چادرهای گروهی به ظرفیت یکصد نفر در چهار سکو، ایجاد می شود و 12 چادر گروهی هم در این چهار سکو بنا می شود، افزود: 48 چشمه معمولی سرویس بهداشتی، هشت چشمه فرنگی و 14 دوش حمام برای رفاه حال زائران اربعین در نظر گرفته شده است.
وی از برپایی و اقامه نماز جماعت در سه وعده، پخش مستقیم از کربلا و توزیع اقلام فرهنگی در موکب «احمد بن موسی (ع)» خبر داد و یادآور شد: ایاب و ذهاب زائرین با 50 دستگاه اتوبوس بین خرمشهر تا نقطه صفر مرزی را در دستور کار قرار خواهیم داد.
این مقام مسئول با یادآوری این مطلب که 6 دستگاه خودرو سنگین هم برای پشتیبانی به محل موکب اعزام می شود، افزود: دوشنبه ساعت هشت و 30 دقیقه دوشنبه 23 مهر اعزام نیروها و اقلام مختلف، را خواهیم داشت.
معاون خدمات شهری شهرداری شیراز  با اشاره به اینکه 10 میلیارد ریال مصوبه شورا بوده و شورا اجازه داد که هزینه را تا حدی افزایش دهیم، اضافه کرد: من مکلفم مصوبه شورا را اجرایی کنم چرا که مسئله اربعین حسینی و توجه به عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع)، همواره جز خصیصه های مردم فارس و شیراز بوده و در بسته های فرهنگی که میان زائران توزیع می شود، به معرفی شیراز پرداخته است.
 محمدحسن پور  عنوان کرد:یکی از وظایف اصلی شهرداری، پرداختن به موضوع فرهنگی است و شیراز هم به عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) هم باید بیشتر بدرخشد و شهرداری در تقویم سالانه خودش برنامه اربعین را مد نظر قرار داده است.