به گزارش  خبرگزاری برنا ازفارس، دکتر علی عسکر نجفی در آیین نکوداشت هفته پدافند غیر عامل مدارس فارس در دبیرستان دخترانه شهید محمد تقی دستغیب ناحیه سه شیراز ، گفت:انسان از دیرباز به دنبال ایجاد امنیت در محیط زندگی خود بوده و تلاش کرده تا عوامل تهدید کننده زندگی را از خود دور کند.
وی  پدافند غیر عامل را آمادگی برای مقابله با انواع تهدید های مختلف عنوان کرد و گفت: لازمه این نوع دفاع،شناسایی نقاط حساس و در معرض خطر و ایجاد شرایط لازم برای جلوگیری از آسیب های احتمالی است.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس لازمه  فراهم نمودن زندگی سالم و توام با آرامش برای نسل های آینده را ،ایجاد امنیت برای کشور و مردم  معرفی کرد و گفت: بهترین جایی که می توان فرهنگ سازی لازم برای مقابله با انواع تهدیدات را  ایجاد نموده و نسل آینده را با آن آشنا کرد، آموزش و پرورش و مدارس است.
نجفی با اشاره به اقدامات مهم نظام تعلیم و تربیت در این راستا ، گفت: طی سال های اخیر و در قالب درس آمادگی دفاعی ،آموزش راه های مقابله با تهاجم دشمن در قالب پدافند عامل و آمادگی در برابر تهدیدات مختلف در قالب پدافند غیر عامل پیش بینی شده است.
وی افزود: یکی از حوزه هایی که در زمینه  آموزش پدافند غیر عامل باید به آن توجه کرد، نحوه مقابله با شبیخون و تهاجم فرهنگی است که دانش آموزان ما را تهدید می کند.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس همچنین با اشاره به شیوع انواع آسیب های اجتماعی در بین نوجوانان و جوانان به عنوان نوعی تهدید برای آنها، گفت: در این مینه نیز باید اقدامات پدافندی لازم را داشته باشیم که مهمترین این اقدامات می تواند آگاهی بخشی به دانش آموزان و والدین در این زمینه باشد.