به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، فرهاد اسماعیلی در کارگاه آموزشی کارشناسان جدید الانتصاب سنجش و ارزشیابی تحصیلی مناطق سراسر فارس ، گفت: با توجه به تغییر رویکرد در نحوه برگزاری آزمون و ارتقاء سلامت آن ،مسئولین و کارشناسان حوزه سنجش و ارزشیابی تحصیلی ادارات قطعا مسئولیت های بیشتر و سنگین تری را بر عهده خواهد داشت.
اسماعیلی با اشاره به رویکرد حذف کنکور بصورت تدریجی گفت: با توجه به این رویکرد نقش آزمونها و اعتبار آن در تاثیر بر نتایج کنکور بیشتر شده و اهمیت حوزه سنجش و ارزشیابی بیش از پیش نمایان خواهد شد چرا که کنکور می خواهد حذف شود و نمره معدل تعیین کننده و جدی تر می شود.
وی با اشاره به سیاست تاثیر معدل در کنکور سراسری یاد آور شد: حذف کنکور سراسری و تاثیر معدل نیازمند داشتن نگاه ویژه توسط مسئولین نسبت به حوزه سنجش و ارزشیابی تحصیلی آموزش و پرورش خصوصا در بخش اعتبارات است.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس تاکید کرد: هر کارشناس سنجش و ازشیابی تحصیلی در حوزه آموزش و پرورش باید دارای دو ویژگی اصلی باشد، یکی امانت داری و دیگری توانایی برقراری ارتباط موثر از مدرسه تا اداره که باید فعالیت گسترده ای داشته باشد .
 
رئیس اداره سنجش و ارزشیابی تحصیلی آموزش و پرورش فارس نیز در تشریح اهداف برگزاری این کارگاه آموزشی گفت: هدف این کارگاه آشنایی کارشناسان با مفاهیم سنجش و امور اجرایی سنجش و ارزشیابی تحصیلی است.
امیر شیرازی نژاد افزود: در این کارگاه یکروزه تعداد 11 نفر از کارشناسان جدید الانتصاب در سطح استان آموزشهای لازم را با محوریت برگزاری امتحانات نهایی و داخلی مدارس و آزمونهایی که توسط مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش به استان ابلاغ شده، همچنین فرایند فارغ التحصیلی که منجر به صدور مدرک تحصیلی می گردد؛ فرا گرفتند.
وی با تاکید بر اهمیت کار سنجش و ارزشیابی تحصیلی گفت: با توجه به اهمیت حوزه سنجش و ارزشیابی تحصیلی در آموزش و پرورش به گونه ای برنامه ریزی شده است که این کارشناسان پس از طی مراحل گزینش بصورت تخصصی و فراگیری آموزشهای لازم در این حوزه مشغول فعالیت شوند .