به گزارش خبرگزاری برنا از فارس ، حیدرعلی کامیاب در مجمع انتخاباتی هیات ورزش های دانشگاهی سخن می گفت،تصمیم گیری برای ورزش قشر جوان و تحصلیکرده جامعه را حساس و مهم دانست و افزود: برای ایجاد تعامل بین دستگاهی،پرهیز از موازی کاری، و ایجاد وحدت رویه و بهبود عملکرد در حوزه ورزش دانشگاه ها و مراکز عالی آموزش در استان لازم است تا مخاطب اداره کل ورزش و جوانان هیات ورزش های دانشگاهی باشد.
وی با اشاره به موارد تاکید شده در آخرین جلسه شورای عالی ورزش استان پیرامون لزوم ایجاد تحرک در ورزش دانشگاهی افزوود: باید برنامه ریزی ها بگونه ای باشد تا با تدوین یک آیین نامه رسمی،در کنار برگزاری المپیاد های کشوری،مسابقات ورزشی دانشجویان با حضور تیم های تمام دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی مستقر در استان برگزار شود.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس زیر ساخت های ورزشی استان را برای میزبانی از مسابقات مختلف دانشجویی مهیا دانست و با اشاره به برگزاری المپیاد دانشجویان دانشگاه های کشور در شیراز افزود: تجربه برگزاری این مسابقات نشان داد که فارس در کنار تمام پیشرفت هایی که در حوزه ورزش داشته است ،در ورزش دانشگاهی نیز حرف های بسیاری برای گفتن دارد.
کامیاب با تاکید بر لزوم توسعه ورزش همگانی در دانشگاه ها ،مخاطب خاص ورزش در این مراکز علمی را قهرمانان ملی در رشته های مختلف دانست و افزود: شرایط سنی قهرمانان و ملی پوشان ما در رشته های ورزشی اقتضا می کند تا در سالهایی که در اوج دوره قهرمانی خود قرار دارند به تحصیل در دانشگاه مشغول باشند.
وی در بخش دیگری از صحبت هایش ورزش دانشگاهی را نیاز به بازنگری کلی دانست و گفت: می‌توان به وسیله ورزش سلامت عمومی قشر دانشجو را تامین کرد و از سوی دیگر باعث سلامت روح و روان آنها شد.
گفتنی است دراین مجمع انتخاباتی فرهاد دریانوش با کسب 8 رای از مجموع 12 رای ماخوذه به عنوان رئیس هیات ورزش های دانشگاهی انتخاب شد.