به گزارش خبرگزاری برنا ازفارس، سردار "احمدعلی گودرزی" در همایش تجلیل از کارکنان پلیس راهور استان، با اشاره به کاهش 29 درصدی تصادفات فوتی در 9 ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، اظهارداشت: تدابیری همچون نصب علائم راهنمایی و رانندگی، خط کشی های عرضی و طولی، نصب اخطار مدارس در مکان مناسب، ترویج فرهنگ رانندگی و همت و تلاش کارکنان پلیس راهور و دستگاه های متولی در امر ترافیک، باعث شده است استان فارس رتبه نخست کشوری را در کاهش تصادفات درون شهری کسب کند.
وی اعتماد مردم به پلیس را بالاترین سرمایه معنوی و اجتماعی نیروی انتظامی عنوان کرد و گفت: امروز مردم پلیس را از خود می دانند و به چشم حافظ جان، مال و ناموس خود نگاه می کنند.
فرمانده انتظامی استانبا اشاره به گزیده ای از سخنان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در دیدار اخیر با مسئولان ارشد نیروی انتظامی، بیان کرد: پلیس برای انجام وظایف ذاتی خود و ارائه بهترین خدمات به مردم اگر مقتدر، عادل و هوشمندانه عمل کند در تراز اول نظام جمهوری اسلامی ایران قرار می گیرد.
سردار گودرزی در بیان بخش دیگری از سخنان فرمانده معزز کل قوا، لازمه رسیدن نیروی انتظامی به جایگاهی در تراز انقلاب و نظام اسلامی را پیشرفت بدون توقف خواند و افزودند: بخش های مختلف نیروی انتظامی از جمله کلانتری ها، پاسگاه ها و گشت های انتظامی در پیش چشم مردم قرار دارند و عملکرد این نیرو باید عاقلانه، مدبرانه و برای مردم کاملا اطمینان بخش و اعتماد آفرین باشد.
این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر اینکه پلیس خود را از مردم می داند و با مهربانی و نرمی برخورد می کند، عنوان داشت: پلیس باید بر مدار قانون حرکت کند و در کنار آن از اقتدار لازم برخوردار باشد.