به گزارش خبرگزاری برنا از فارس،سرهنگ "حبیب اله رجبلی" اظهارداشت: خانمی با مراجعه به این پلیس اعلام کرد در یکی از سایت‌های آگهی محور، تبلیغی تحت عنوان کمک به نیازمندان را مشاهده و به دلیل بدهکاری‌های فراوان با شماره ثبت شده در آگهی  تماس برقرار می کند .
وی ادامه داد: متهم با وعده تهیه وام با سود کم برای شاکی ، او را مجاب به واریز 70 میلیون ریال به حساب خود می کند که پس از واریز وجه، دیگر پاسخگوی تماس‌های شاکی نبوده و بدلیل حساسیت موضوع، پرونده در دستورکار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
رییس پلیس فتا استان فارس گفت: با اقدامات فنی و تخصصی بر روی پرونده مشخص شد که متهم با شگرد درج آگهی کمک به نیازمندان در سایت‌های آگهی محور اقدام به اغفال افراد نیازمند کرده و پس از جلب اعتماد قربانیان و دریافت اطلاعات مورد نیاز، نیت های شوم خود را عملی می‌کرده است.
 سرهنگ رجبلی افزود:کارشناسان اداره مبارزه با جرایم پلیس فتا با به‌ کارگیری روش‌های فنی و تخصصی‌، فرد  انتشاردهنده‌ آگهی کذب را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی طی یک اقدام غافلگیرانه متهم را دستگیر کردند.
وی ادامه داد: طی بررسی از تجهیزات کشف شده از متهم مشخص شد تعداد بسیاری از افراد در قبال کمک، فریب متهم را خورده و مشاهده شد که متهم به روشهای مختلف و عناوین دروغین، قربانیان خود را به دام ‌انداخته و اقدام به کلاهبرداری از آنها می کرده است.
این مقام انتظامی افزود: کلاهبرداران با درج آگهی‌های اغوا کننده در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری می کنند و شهروندان باید دقت داشته باشند که هرگز فریب  اینگونه آگهی‌های کذب را نخورده و از در اختیار قرار دادن اطلاعات شخصی خود به افراد ناشناس اجتناب کنند.
سرهنگ رجبلی ضمن اعلام آمادگی این پلیس در راستای ارائه مشاوره حضوری به شهروندان، گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مواجهه با موارد مشکوک در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice. ir گزارش دهند.