به گزارش خبرنگار برنا از فارس، اسحاق جهانگیری در مراسم سخنرانی روز 22 بهمن در شهر شیراز اظهارداشت: دشمن به دنبال اختلاف در میان ما است در حالیکه امروز به اتحاد و همدلی احتیاج است.
وی سپس تاکید کرد: مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی محقق شدن خواسته های ۱۰۰ ساله مردم بود،  ملت ایران  همیشه به دنبال آزادی، عدالت و پیشرفت بودند که در این ۴۰ سال تکامل یافته است.
 
معاون اول رئیس جمهور استقلال ایران را کامل دانست و بیان کرد: امروزه ما با استقلال کامل با دنیا تعامل می کنیم و آمریکایی ها به دلیل از دست دادن ایران قدرتمند و بزرگ ناراحت هستند.
 
جهانگیری امنیت موجوددرکشور را  بیانگر اقتدار و عزت ملت ایران  دانست و عنوان کرد:  امروز مسئولین با افتخار به کشور عراق، سوریه می روند و مورد استقبال قرار می گیرند.
 
وی  با تاکید بر اینکه آمده ایم در کنار هم از تاریخ چهل سال درس بگیریم و با امام(ره) و رهبری تجدید بیعت کنیم، ادامه داد: ملت  ایران امروز به عشق رهبری در راهپیمایی شرکت کردند که این نشان دهنده حمایت ها از انقلاب است.
 
معاون اول رئیس جمهور اضافه کرد:  امروز رهبری راه امام (ره) را دنبال می کند و انقلاب اسلامی فخر دیروز و سرمایه ما برای عبور از تنگناها است.
 
جهانگیری تصریح کرد:  انقلاب اسلامی ایران، امام(ره) و رهبری متعلق به همه ملت است و هیچ گروه و دسته نمی تواند انقلاب را به نام خود مصادره کند.
 
وی همچنین ابراز داشت: می دانم وضعیت معیشت مشکل دارد و شرایط سخت داریم اما بن بست نداریم و با همت مردم و تلاش مسئولین مشکلات برداشته می شود.
 
معاون اول رئیس جمهور  با اشاره به اینکه هدف تحریم ها، ملت ایران است، عنوان کرد:  آمریکایی ها دروغ می گویند که هدف تحریم نظام و دولت است امروز آمریکایی ها بدانند دولت، ملت و مسئولین به دنبال شکست آمریکا هستند تحریم ها که شروع شد اعلام کردند نفت ایران را به صفر می رسانیم و دارو را تحریم می کنیم اما ۹۶ درصد داروی مورد نیاز را تامین می کنیم.
 
جهانگیری سپس بیان کرد: شهر شیراز شهر ایمان و اخلاق، شهر گفت و گو و مدارا و شهر زندگی است و استان فارس از سال ۴۲ تا ۵۷ حضوری معنادار در پیروزی انقلاب داشت و یکی از کانون های اصلی انقلاب بود.
 
وی  تاکید کرد: فارس استان روبه توسعه است و محدودیتی دارد مانند آب، طرح های بزرگ و مهم نیز با همت مسئولین در کوتاه ترین زمان ممکن به بهره برداری می رسد.