به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، مهدی نعمایی"اظهارداشت: تلفن‌های امروزی، کامپیوترهای تمام عیاری هستند که در واقع حامل اطلاعات مهمی چون رمزهای عبور، شماره تلفن، اسناد، تاریخچه مرور صفحات وب، اطلاعات بانکی، عکس، فیلم های شخصی و خیلی چیزهای دیگر می‌باشند.
وی با بیان اینکه دلیل مهم برای سرقت این دستگاه ها، قابلیت دوباره برنامه ریزی شدن و فروش مجدد آن‌هاست، افزود: البته فروش مجدد تلفن همراه در صورتی که بلافاصله بعد از سرقت به مبادی مربوطه گزارش داده شود، مشکل‌تر خواهد شد.
سرپرست اداره آموزش همگانی و مشارکت عمومی معاونت اجتماعی پلیس فارس با اشاره به روش‌های کاهش سرقت تلفن همراه، بیان کرد: مواردی را می‌شناسیم که افراد هنگام انتظار در صف اتوبوس، وقتی مشغول استفاده از تلفن همراهشان بوده‌اند، مورد سرقت قرار گرفته‌اند.
"نعمایی" تصریح کرد: شهروندان باید بدانند که خطر به سرقت رفتن دستگاه‌های الکترونیکیشان در کتابخانه، کافی شاپ، رستوران و یا زمان استفاده از وسایل نقلیه عمومی(زمان پیاده و یا سوار شدن به تاکسی، اتوبوس یا مترو) زیاد است، پس کاملاً مراقب اطراف خود باشند و به این نکته توجه داشته باشند که هر چه تلفن همراه آنها کمتر در معرض دید باشد، خطر احتمالی به سرقت رفتن آن نیز کمتر خواهد بود.
این مقام انتظامی با بیان اینکه برای جلوگیری از سرقت؛ تلفن همراه خود را در جیب، کیف دستی، کوله پشتی یا هر جایی به دور از چشم قرار دهید، تاکید کرد: شهروندان باید از تلفن همراه خود با دستی که مجاور دیوار یا جوی آب است، استفاده کنند و هنگام مکالمه در سطح خیابان مراقب اطراف خود به ویژه افراد ناشناس و موتورسواران متخلف باشند.