به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، محمدجواد مرادیان در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات دانشگاه علوم پزشکی برای آمادگی هرچه بهتر حوزه درمان و اورژانس استان در ایام تعطیلات عید، گفت: بیمارستان‌های استان، آزمایشگاه‌ها، درمانگاه‌ها، دندانپزشکی‌ها و مراکز ارائه کننده خدمات به بیماران خاص در استان به صورت فعال خواهد بود و آماده ارائه خدمت به مسافران و ساکنان استان در ایام تعطیلات نوروز است . 
وی از آمادگی هشت هزار و ۵۸ تخت بیمارستانی خبر داد و افزود: تعداد ۱۱۲ درمانگاه در کلانشهر شیراز شیراز و ۲۲ درمانگاه در شهرستان‌های استان آماده ارائه خدمات درمانی به بیماران و مسافران نوروزی است.
مرادیان تاکید کرد که هماهنگی‌های لازم برای ارائه خدمات به بیماران خاص نظیر مبتلایان به تالاسمی، دیابت و دریافت کنندگان خدمات شیمی درمانی و دیالیز که در این ایام به شیراز و فارس سفر می‌کنند، انجام شده است.
وی با اشاره به خدمات اورژانس شهری، بین جاده‌ای، هوایی در استان، گفت: بیش از ۲۰۰ پایگاه جاده‌ای و شهری، ۴ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۴ موتور آمبولانس و ۳ فروند هیلی‌کوپتر آمبولانس جهت امداد هوایی در استان آماده ارائه خدمت به مسافران و مردم استان هستیم . 
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز گفت: از ابتدای اسفند ماه امسال تا روز گذشته بازرسان دانشگاه علوم پزشکی شیراز یک هزار و ۴۱۱ مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی داشتند . 
اکبر اجرایی ادامه داد: در این مدت حدود ۵ هزار و ۶۵۸ کیلو گرم مواد غذایی فاسد کشف و معدوم شد . 
وی همچنین از شناسایی ۶۵ متخلف خبر داد و اظهار کرد: در این مدت ۹ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی غیر بهداشتی و فاسد تعطیل شد . 
اجرایی به شهروندان و مسافران توصیه کرد که در صورت مشاهده هرگونه تخلف با شماره تماس ۱۸۱۹ که به صورت شبانه روزی در اختیار همشهریان است، تماس گرفته و اطلاع رسانی کنند.