به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، به همین مناسبت از ۲۸ فروردین تا ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ در شبستان امام خمینی(ره)، نمایشگاهی با موضوع مهدویت برپا می شود. در همین ایام، مسابقه اینترنتی و پیامکی "آیه های انتظار" با موضوع زندگینامه و فضایل و مناقب حضرت حجت بن الحسن(عجل الله تعالی فرجه الشریف) ویژه کاربران فضای مجازی برگزار می گردد که علاقه مندان برای شرکت در این مسابقه می توانند به نشانی shahecheragh.ir/mosabeghat مراجعه فرمایند.
پنجشنبه ۲۹ فروردین ماه قبل از اقامه نماز مغرب و عشاء، محفل انس با قرآن کریم با حضور قاری بین المللی همراه با اهدای جوایز به شرکت کنندگان در مسابقات قرآن شکوفه های احمدی برگزار می گردد. دیگر برنامه ی این روز، مراسم قرائت دعای پرفیض کمیل و مولودی خوانی با نوای حاج احمد نیکبختیان در حرم مطهر است.
"حلقه های معرفت مهدوی" دیگر برنامه تدارک دیده شده برای این ولادت باسعادت است که از در دو نوبت در ساعت های ۱۱:۳۰ و ۱۸ روزهای ۳۰ فروردین و ۱ اردیبهشت در شبستان امام خمینی(ره) اجرا می شود.
جمعه ۳۰ فروردین ویژه برنامه "شب شعر انتظار" بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء با شعرخوانی دکتر علیرضا قزوه و شعرای برجسته استانی و شنبه ۳۱ فروردین مراسم احیا نیمه شعبان از ساعت ۲۳:۳۰ تا ۲ بامداد در شبستان امام خمینی(ره) برگزار می گردد.
برای کودکان عزیز نیز در این مناسبت خجسته ویژه برنامه متنوعی تدارک دیده شده است که در روز شنبه ۳۱ فروردین از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹ در رواق دارالذکر حرم مطهر اجرا می شود.
جشن بزرگ نیمه شعبان نیز در شب و شام ولادت باسعادت منجی عالم بشریت حضرت بقیة الله الاعظم(عجل الله تعالی فرجه الشریف) بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء، همراه با سخنرانی، اجرای تواشیح و مولودی خوانی مداحان اهل بیت علیهم السلام در حرم مطهر برگزار می گردد.
یکشنبه ۱ اردیبهشت در روز ولادت باسعادت امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) از ساعت ۱۱:۳۰ صبح تجمع بزرگ هیئات مذهبی و منتظران ظهور با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حدائق در شبستان امام خمینی(ره) برگزار می شود.
سخنرانی های موضوعی مهدویت از ۲۴ تا ۲۹ فروردین بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء و برپایی ایستگاه صلواتی در جوار حرم مطهر از دیگر برنامه های تدارک دیده شده به مناسبت میلاد قائم آل محمد(عجل الله تعالی فرجه الشریف) در این بارگاه منور است.
روابط عمومی و امور بین الملل آستان مقدس حضرت شاهچراغ(علیه السلام)، از تمامی ارادتمندان به اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) برای شرکت در این ویژه برنامه ها دعوت به عمل می آورد.