به گزارش خبرگزاری برنا از فارس،کارشناس ارشد علوم بهداشتی در تغذیه با معرفی بیشتر این گروه از مواده غذایی به عنوان مجموعه متنوعی از محصولات پروبیوتیک، به ویژه فرآورده ‌های لبنی مثل شیر، ماست یا پنیر پروبیوتک ، مواد غذایی دارای آنتی اکسیدان، غذاهای غنی شده با ویتامین ها و مواد معدنی و محصولات سبوس‌ دار، توضیح داد: تحقیقات گسترده ای در مورد عملگرا بودن میوه و سبزی‌ ها با رنگ‌ های زرد، نارنجی و سبز انجام شده است که نشان می دهد اثرات فراسودمند این دسته از مواد غذایی، به محتوای بالای فیبر و آنتی اکسیدان ها بازمی گردد.
«نسرین نسیمی» با اشاره به اینکه این ترکیبات آنتی اکسیدانی می‌توانند رادیکال ‌های مضر حاصل از واکنش ‌های اکسایشی ایجاد شده در بدن را خنثی کنند و از بروز بیماری‌ های قلبی عروقی، آسم، ورم مفاصل بکاهند، مصرف روزانه میوه ها و سبزی های رنگی همچون هویج، ترب، گوجه ‌فرنگی، اسفناج، پرتقال، نارنگی، زردآلو، انبه، هلو، شلیل، طالبی، هندوانه، توت، کدو حلوایی و نخودفرنگی را توصیه کرد.
به گفته این کارشناس سلامت، محصولات غذایی غنی شده، می توانند نقش مهمی در حل کمبودهای تغذیه ای گروه های سنی مختلف داشته باشند.
او از محصولات غنی ‌شده با ویتامین ‌ها و املاح معدنی، محصولات قنادی و نوشیدنی ‌های میوه ‌ای غنی ‌شده با کلسیم‌ یا شیر غنی ‌شده با کلسیم، ویتامین D و اسید فولیک در این زمینه یاد کرد.
نسیمی محصولات سبوس دار را دسته دیگر از مجموعه غذای های فراسودمندی معرفی کرد که بهتر است سهم بیشتری در رژیم غذایی داشته باشند.
این کارشناس ارشد علوم بهداشتی در تغذیه ادامه داد: محصولات سبوس دار به دلیل داشتن محتوای بالای فیبرهای رژیمی، موجب کاهش ابتلا به برخی از انواع سرطان ها از جمله سرطان روده بزرگ می شود.
او اضافه کرد: در بیماران مبتلا به دیابت، استفاده از محصولات سبوس دار مانند نان های سبوس دار، برنج قهوه ای و یا افزودن سبوس گندم و برنج به غذاها، می تواند نقش موثری در کنترل قند خون آنها داشته باشد.