به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در آستانه هفته روابط عمومی در دیدار با اعضا هیئت رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان فارس با تاکید بر اهمیت برنامه محور بودن عملکرد روابط عمومی‌ها، افزود: با وجود چارچوب و برنامه ریزی می‌توان نقاط ضعف و قوت عملکردها را مشخص  و در جهت رفع نواقص حرکت کرد.
وی با اشاره به نقش و جایگاه روابط عمومی‌ها ، عنوان کرد: تلاش‌ها و خدمات رسانی‌های دولت‌ها و سازمان‌ها و نهادها در صورتی توفیق می‌یابد که افکار عمومی از انجام این اقدامات آگاه شود.
استاندار فارس، با تاکید بر اینکه روابط عمومی‌ها می‌توانند بر افکار عمومی اثر گذار باشند، بیان کرد: جامعه جهانی برای انجام امور مختلف از جمله افزایش تولید، کنترل مصرف، تغییر ایدئولوژی و ... افکار عمومی را به عنوان اصلی‌ترین موضوع مد نظر قرار می‌دهد.
وی یاد آور شد: فعالان عرصه روابط عمومی در کنار انجام رسالت اطلاع‌رسانی باید همواره پل ارتباطی دستگاه مربوطه و مردم باشند و مشکلات را انتقال داده و به دنبال راهکار برای رفع آن‌ها باشند‌.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی صحیح و اثر گذار  از وظایف روابط عمومی است، خاطرنشان کرد: بخش زیادی از گلایه‌هایی که نسبت به مدیران مطرح می‌شود به علت انعکاس نیافتن فعالیت‌های آنها و همچنین سکوت در برابر تخریب‌های ناروا است.
دکتر رحیمی با تاکید بر لزوم‌ توجه به آموزش در بهبود عملکرد روابط عمومی، یادآور شد: قطعا فعالان این حوزه برای به دست گرفتن افکار عمومی نیازمند آشنایی با تکنولوژی‌های روز در زمینه اطلاع‌رسانی و توانایی استفاده از این تکنولوژی‌ها هستند.
وی با بیان اینکه در جهان امروز تصمیم‌گیری پشت درهای بسته امکان پذیر نیست و فضای مجازی همه رخدادها را عیان کرده است، افزود:  نحوه اطلاع‌رسانی، توجه به جامعه مخاطبین و همچنین زمان صحیح ارائه مطالب از موضوعاتی است که نتیجه فعالیت روابط عمومی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
 
استاندار فارس نگاه سنتی به روابط عمومی و سیستم اطلاع رسانی و رسانه ای را عواملی برشمرد که سبب شده است جامعه ما کاستی‌هایی در  حوزه اطلاع‌رسانی نوین داشته باشد.
دکتر رحیمی با بیان اینکه حداقل وظیفه فعالان روابط عمومی انعکاس عملکردهای دولت و دستگاه‌ها  و سازمان‌ها است، اظهار کرد: انجام این وظیفه به معنای بزرگ کردن نامناسب و نا به جای مدیران نیست بلکه بیان عملکرد دستگاه مذکور به شکلی اقناع کننده است. 
نماینده عالی دولت در استان فارس همچنین اعتقاد روابط عمومی به عملکرد انجام شده و اهداف پیش روی دولت و دستگاه ها را ضرورت انتقال صحیح آن عملکرد برشمرد و افزود: افرادی می توانند در روابط عمومی موفق عمل کنند که اهداف و برنامه های دولت و دستگاه اجرایی را پذیرفته باشند. 
استاندار فارس با اشاره به اینکه ارزیابی عملکرد روابط عمومی‌ها در ارتقاع کیفی این عملکرد موثر است، خاطرنشان کرد: ارزیابی باید با شیوه نامه ای که بر اساس شناخت از وظایف روابط عمومی تدوین شده و قابل اندازه گیری باشد ، انجام شود.
دکتر رحیمی عنوان کرد: فعالان روابط عمومی باید علاوه بر تسلط بر علم روابط عمومی به اصول سایر علوم نیز آشنایی داشته باشند تا بتوانند وظایف اطلاع رسانی و پاسخگویی را به نحو مطلوبی انجام دهند.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: