به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا از فارس،  مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس هدف از برگزاری این عناوین نمایشگاهی را کمک به کیفیت آموزش و خدمات مرتبط به آن و میزبانی تخصصی عوامل و حوزه‌های فعال موثر در زندگی افراد جامعه اعلام کرد و گفت توجه به مسائل و نیازهای کودکان، نوجوانان و جوانان و همچنین مادران و نوزادان از ویژگی‌های بارز این نمایشگاه ها می باشد.
 سید محمود موسوی از حضور ۸۱ شرکت در قالب ۱۱۱ غرفه در بخش نمایشگاه آموزش و ۶۴ شرکت در قالب ۱۴۵ غرفه در نمایشگاه کودک و نوجوان، مادر و نوزاد خبر داد و افزود مشارکت‌کنندگان در سالن‌های حافظ، بهار و سرو به مساحت ۱۰ هزار مترمربع فضای مسقف نمایشگاهی به ارائه آخرین دستاوردها، محصولات، خدمات و فعالیت‌های خود می‌پردازند.
موسوی گفت: در بخش نمایشگاه آموزش آموزشگاه های مهد کودک، پیش دبستان، دبستان، دبیرستان، کنکور، آموزش عالی و آموزشگاه‌های آزاد و تخصصی در انواع زمینه های موسیقی، زبان، معماری و طراحی، عکاسی، لباس، بورس، ورزشی، هنر های تجسمی و کارآفرینی و دیگر فعالان حوزه آموزش که تمام آنها از استان فارس هستند حضور دارند و زمینه فعالیت مشارکت کنندگان نمایشگاه کودک و نوجوان و مادر و نوزاد که از سراسر نقاط کشور از جمله استانهای فارس، تهران، قزوین، خراسان و اصفهان در این نمایشگاه حاضر شده اند ارائه انواع اسباب بازی و بازی های فکری و پژوهشی دکوراسیون و تزئینات اتاق کودک، سیسمونی و پوشاک کودک، روانشناسی کودک و مادر و کتاب های مرتبط با این قشر، تولید کنندگان نرم افزارها و لوازم کمک آموزشی، بیمه تامین آتیه کودکان و ... می باشد.
موسوی افزود برنامه‌های جانبی مختلفی در حاشیه برگزاری این نمایشگاه ها از جمله ابر بازی های فکری، سرگرمی توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و انجمن آسیایی بازی های فکری و برنامه‌های کودک توسط مجریان محبوب کودکان و مسابقات نقاشی و برنامه های سرگرمی توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز برگزار می گردد.
 وی همچنین گفت: تمامی علاقه مندان، متخصصان، فعالان حوزه های مختلف آموزشی و عموم بازدیدکنندگان می توانند جهت بازدید از این نمایشگاه ها تا روز شنبه مورخ یکم تیرماه ۹۸ همه روزه از ساعت ۱۷ تا ۲۲ به محل دایمی نمایشگاه های بین المللی فارس واقع در شهرک گلستان مراجعه نمایند.