به گزارش خبرگزاری برنا از فارس،  سعید محمودی، نامگذاری این روز بزرگ را به نام محیط بانان، افتخار بزرگی دانست که نصیب این سبزپوشان سخت کوش و سلحشور گردیده که شجاعانه و بی‌ادعا، چشمان تیزبین و نگرانشان، بی‌وقفه پهنه‌های وسیع مناطق حفاظت شده‌ی این سرزمین را می‌نگرند و برای پاسداری از عرصه‌های طبیعی و حیات وحش، از فدا کردن جان خویش دریغ ندارند.
مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس افرود:  توفیقات قابل توجه یگان حفاظت محیط زیست فارس در عرصه برخورد با متخلفین صید و شکار، ممانعت از تخریب مناطق، اطفای حریق و دیگر وظایف محوله که علیرغم کمبود نیروی انسانی و تجهیزات مناسب محقق گردیده به نحوی که با فاصله قابل توجهی برترین یگان در سطح کشور شناخته شده اند .
.ی این تلاش ها را ستودنی و ارزشمند توصیف کرد و افزود: تلاش ها برای حمایت همه جانبه حقوقی، قضایی و تجهیز محیط بانان به طور مستمر ادامه داشته و همانطور که طی دوسال اخیر بحمدا... کوشش های پرثمری در سطح استان صورت گرفته است.
محمودی تاکید کرد: کلیه مراکز و پاسگاه های محیط بانی نوسازی و تجهیز شده و اقلام ضروری در اختیار یگان قرار گرفته، برنامه های هدفمند دیگری نیز در این راستا در دست اقدام است که به یاری خداوند و عنایات خاصه حضرت ثامن الائمه و نیز با توجه به مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی درخصوص حمایت از محیط بانان، که جای تقدیر فراوان از حمایت نمایندگان محترم دارد.
مدیرکل حفاظت از محیط زیست فارس تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم آنگونه که باید شأن و منزلت محیط بانان را پاس بداریم تا محیط زیست سرزمین عزیز اسلامیمان پاس داشته شود و در سایه سبز ضامن آهو، آنکه نامش زینت بخش و جوهر بالندگی وسرافرازی  این وطن پرگهر است.