به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، یداله رحمانی درجلسه تنظیم بازار استان فارس بیان داشت: با توجه به آمار سال قبل، 10.2 درصد از سهم ناوگان جاده ای کشور بر عهده استان فارس می باشد که با توجه به این آمار و احتیاج مبرم ناوگان جاده ای به لاستیک، برنامه ریزی­های لازم توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل انجام و نسبت به سهمیه بندی اقدام لازم انجام شده است.
وی در خصوص تثبیت قیمت مرغ نیز افزود: با برنامه ریزی ­های که در استان فارس توسط ستاد تنظیم بازار صورت گرفته است تمامی دلالان این بخش از بازار که باعث تشنج در قیمت ها می شوند در حال شناسایی و توسط سازمان جهادکشاورزی ساماندهی می شوند. 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس اظهار داشت: سازمان جهادکشاورزی با برنامه ریزی و کنترل مرغداری های سطح استان و تنظیم برنامه جوجه ریزی متناسب با نیاز بازار از کاهش تولید مرغ توسط مرغداری ها نیز جلوگیری کند.
رحمانی در خصوص بازار شکر در استان فارس عنوان داشت: بازار شکر در استان فارس از تعادل نسبی برخوردار است؛ همچنین سازمان جهادکشاورزی با مدیریت کشت چغندر پاییزه و بهاره اقدامات لازم در این خصوص را انجام دهند.
وی در خصوص نظارت بر دام زنده، تولید گوشت قرمز و کشتارگاه­ها بیان داشت: با توجه به آمارهای استانی تهیه گوشت قرمز در استان و تعادل در این بخش جهت هماهنگی بیشتر اداره کل دامپزشکی با شناسایی دلالان و ساماندهی آنان و همچنین با نظارت بر نحوه کشتار و شبکه توزیع گوشت قرمز اقدام لازم برای ثبات این بخش بازار را انجام می دهند.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: