به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، سردار "رهام بخش حبیبی" اظهارداشت: پس از مراجعه تعدادی از شهروندان به پلیس فتا و طرح شکایت خود با موضوع درج آگهی در یکی از سایت های تبلیغات محور، بررسی موضوع در دستور کار مأموران قرار گرفت.
وی افزود: شهروندان در اظهارات خود بیان کردند که در فضای مجازی، با یک آگهی تحت عنوان کاریابی و استخدام مواجه و متهم برای انجام مراحل مقدماتی از آنان درخواست واریز مبالغی وجه به حساب خود می‌نماید و پس از دریافت وجه، دیگر جوابگوی تماس تلفنی متقاضیان نبوده است.
فرمانده انتظامی استان فارس تصریح کرد:پس از تحقیقات تکمیلی پلیس، مشخص شد که متهم یا متهمان این پرونده از شگردهای مختلفی برای درج آگهی خود مانند "فروش حیوانات خانگی، کاریابی و استخدام، فروش لوازم خانگی، اخذ ویزا و ..." استفاده می کنند.
وی گفت: با اقدامات فنی و مهندسی مأموران پلیس فتا، در این خصوص اعضای یک باند کلاهبرداری که 3 نفر بودند، شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند.
این مقام ارشد انتظامی در استان فارس با بیان اینکه متهمان در اظهارات خود به کلاهبرداری از 50 نفر به مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون ریال اعتراف کردند، افزود: برخی از شهروندان به واسطه قیمت پایین و به دلیل اعتماد نابجا در دام اینگونه افراد قرار می گیرند و بدون تحقیق اقدام به واریز وجه به عنوان پیش پرداخت می کنند.
سردار حبیبی از شهروندان خواست هرگز فریب اینگونه آگهی‌ها را نخورند و تا زمان دریافت کالا و یا انجام خدمات از طرف فرد درج کننده آگهی، مبلغ یا مبالغی را واریز نکنند.
فرمانده انتظامی استان فارس گفت: شهروندان می توانند در صورت برخورد با  هرگونه مورد مشکوک دراین رابطه، آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir و یا شماره تماس 07121827804 اطلاع دهند.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: