به گزارش خبرنگار برنا از لامرد، سر هنگ حسن عبدالله زاده با اشاره به امر خطیر رسانه در توجه، بیدار و هدایت اذهان مردم اظهار داشت: امروز رسانه در دنیا کار بمب اتم را انجام میدهد چرا که میتواند هم کار و سیاست استعمار را جلو ببرد و هم میتواند در جبهه اسلام و ارزش ها مفید واقع شود به همین دلیل است که صهیونیست ها از آن به عنوان یکی از ارکان اصلی رسیدن به اهداف و اعمال عملیات روانی خود استفاده می کنند.
وی با بیان اینکه کار رسانه، کار کردن بر روی فکر و ذهن مردم در جهت درست است تصریح کرد: باید ذهن مردم را به یک جهت سوق دهیم که واحد باشد؛ همچنین دشمن دچار یأس و جبهه اسلام و خودی تقویت شود.
این مقام مسئول بسیج رسانه ای را عامل انسجام بین خبرنگاران دانست و افزود: ما باید در راستای حرفه خبرنگاری و کار رسانه ای قرارگاهی باشیم که امورات را هماهنگ میکند و همانگونه که آیت الله خامنه ای اشاره میکنند "رسانه میتواند در بحث تبادل آرا و افکار در جامعه موثر نقش ایفا کند" .
فرمانده سپاه شهرستان لامِردبا منع اعتقادات در جهت اختلافات خاطرنشان کرد: باید بحث نقد و نظارت را جدی گرفت؛ اگر در اصول و چارچوب رسانه ای نقد و انتقادی هست باید گفته شود و رسانه به عنوان چشم بیدار مردم نقاط ضعف و قوت مسئولین را گوش زد کند و این خود باعث اعتماد و اطمینان میشود.
عبدالله زاده با توصیه به صداقت و شفاف سازی در امر رسانه و گام دوم انقلاب تأکید کرد: گام دوم انقلاب باید بصورت یک گفتمان درآید؛ توصیه میکنم اهالی رسانه تدوین گام دوم انقلاب را هم در گفتمان سازی و هم فرهنگ جامعه انجام دهند علاوه بر این با گام دوم انقلاب میتوانیم خودمان را محک بزنیم که آیا توانسته ایم نقش خود را به درستی ایفا کنیم یا خیر.
وی با گذری بر اتفاقات اخیر در خلیج فارس و ادعای گزاف آمریکا به عنوان کدخدای دنیای ادامه داد: آمریکا در ایجاد یک اتلاف دریایی بین المللی در خلیج فارس عاجز است و ادعای کدخدایی دنیا را میکند.
فرمانده سپاه شهرستان لامِرداضافه کرد: رسانه و خبرنگار باید به عنوان یک دیدبان امینی در جامعه باشد تا بتواند در عرصه های مختلف پرچم آگاهی و آزادی را بلند کند و نقش آفرین و به دور از سیاه نمایی باشد.
عبدالله زاده در پایان عدالت رسانه ای و منطق خبرنگاری، جریان ساز بودن، ارائه واقعیت ها در جامعه، داشتن راهبرد بلند، رسیدن به چشم انداز های خود، تلاش در راستای رسیدن به منافع عمومی، به موقع و دقیق عمل کردن، اخلاص، عدم بی تفاوتی به مسائل فرهنگی و حوضه انقلاب را از دیگر برنامه های رسانه برشمرد و تصریح کرد: آنچه مهم است را در دو کلمه خلاصه میکنم خبرنگار باید « حق جو » و « حق پو » باشد یعنی به دنبال حقیقت باشد؛ علاوه بر این اگر میخواهیم مطالبه گر باشیم باید در راستای نیازمندی ها درخواست نماییم و پل بین مردم و مسئولین باشیم.

خبرنگار: فاطمه زائری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: