به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، جواد بهادری اظهارداشت: نباید  اجازه دهیم در طراحی شهری فضاهای شهری را  که خاطرات جمعی مردم در آن نهفته است، را تخریب کنیم .
وی همچنین با بیان اینکه هویت مردم در شهرهای بزرگ گم شده، افزود: شهرداری شیراز به دنبال خلق فضاهایی است که مردم هویت گمشده خود را پیدا کنند .
معاون معماری و شهرسازی شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: در طراحی شهری باید هزینه کرد و فضاهایی که خاطرات جمعی مردم در آن نهفته است را احیا کنیم .
بهادری همچنین از آغاز مطالعات احیای مجموعه زندیه خبر داد و گفت: جهت اجرا و بازآفرینی این طرح، فضایی به وسعت ۱۳ هکتار در قلب شهر شیراز پیش‌بینی شده است .
وی عنوان کرد: میدان توپخانه که در بخشی از این محور قرار دارد در حال حاضر به پارک تبدیل شده که در گذشته در مجاورت این میدان، دبیرستان شاپور که بخشی از خاطرات مردم بود، قرار داشت که متاسفانه  تخریب شده است .
معاون معماری و شهرسازی شهرداری شیراز در بخشی از سخنانش با اشاره به اینکه تیمی ۱۱ نفره در حال بررسی تکلیف هتل نیمه کاره آسمان هستند، گفت: این تیم در حال بررسی وضعیت پایداری سازه، نوع کاربری است و دیگر مسائل نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد و طی چند روز آینده نتیجه را اعلام خواهند کرد .
بهادری گفت: تیم ۱۱ نفره شامل کارشناسانی از حوزه معاونت معماری و شهرسازی شهرداری شیراز ، استانداری، سازمان نظام مهندسی، دانشگاه شیراز و دانشگاه علوم پزشکی است .
وی یادآور شد: در فضای مجازی اظهار نظرهای متفاوتی را شاهد هستیم اما ظرف چند روز آینده نتیجه به صورت رسمی اعلام و تکلیف هتل آسمان مشخص می‌شود .
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: