به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، صابر سهرابی درتشریح اهداف این جشنواره ابرازداشت: سومین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان فارس با هدف هم افزایی ظرفیت های رسانه ای، بررسی آسیب ها و چالش های مهم استان در رسانه ها، ارایه راهکار برای آسیب ها و مشکلات موجود، بیان ظرفیت ها و جریان سازی رسانه ای به منظور ایجاد ارتباط موثر میان مردم و مسئولان توسط خانه مطبوعات و رسانه های فارس با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان برگزار می شود.
به گفته وی بخش حرفه ای جشنواره، پذیرای آثار روزنامه نگاران، خبرنگاران، نویسندگان و عکاسان خبری در قالب «سرمقاله و یادداشت»،«مصاحبه»، « گزارش»، «خبر»، «تیتر»، «طراحی و صفحه آرایی» و «عکس» خواهد بود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در تشریح موضوعات مورد پذیرش «بخش ویژه» این دوره از جشنواره نیز گفت: «سیل فروردین ماه شیراز»، «شعار سال»، «٤٠ سالگی انقلاب و تبیین پیشرفت ها و آسیب ها برای تحقق گام دوم»، «شناسایی و تبیین آسیب های اجتماعی و بیان راهکار»، «معرفی ظرفیت های مغفول مانده استان فارس» و «نقش رسانه ها در توسعه یا عدم توسعه استان با تکیه بر روزنامه نگاری توسعه گرا» از جمله موضوعاتی است که علاقه مندان می توانند در قالب های «سرمقاله و یادداشت»، «مصاحبه»، « گزارش» و «عکس» نسبت به ارسال آثار خود دراین بخش اقدام کنند.
سهرابی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح شرایط و ضوابط شرکت در این جشنواره پرداخت و گفت:کلیه روزنامه نگاران، خبرنگاران، نویسندگان و عکاسان خبری رسانه های دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می توانند حداکثر در سه قالب روزنامه نگارانه با ٢ اثر در بخش حرفه ای و حداکثر با ٢ اثر در بخش ویژه رقابت نمایند.
نکته قابل توجه این است که در بخش ویژه، در هر زمینه پیشنهادی تنها یک برگزیده معرفی خواهد شد.
همچنین آثار ارسالی باید از تاریخ اول خرداد سال ١٣٩٧  لغایت سی ام مهرماه سال ٩٨ در یکی از رسانه های مکتوب، پایگاه های خبری و خبرگزاری های دارای مجوز استان فارس منتشر شده باشند.
 به گفته وی بارگزاری آثار از طریق سامانه متمرکز جشنواره های رسانه های سراسر کشور به آدرس pressfestival.ir و حداکثر تا تاریخ یکم آبان ماه سال جاری امکانپذیر می باشد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با بیان اینکه تاریخ بارگزاری و ارسال آثار تمدید نخواهد شد، اظهارداشت: پس از انجام داوری ها و مشخص شدن نتایج، مراسم اختتامیه جشنواره آخر آذرماه سال ٩٨ برگزار می شود.
 سهرابی از عدم پذیرش آثار و مطالب بدون امضاء و با امضاء مستعار توسط دبیرخانه جشنواره خبر داد و افزود:     در صورت کسب یکی از رتبه های برتر توسط شرکت کنندگان، ارسال عین مطبوعات یا کپی برابر با اصل آن به دفتر خانه مطبوعات و رسانه های استان الزامی است.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: مطالب مربوط به رسانه های لغو مجوز شده، فاقد مجوز و همچنین بولتن‌های داخلی ادارات امکان شرکت در جشنواره را نخواهند داشت، همچنین مطالب غیرمحلی و غیر استانی مندرج در نشریات از دور رقابت در این جشنواره حذف خواهند شد.
به گفته سهرابی، ویژه نامه های استانی روزنامه های کثیرالانتشار نمی توانند در جشنواره شرکت نمایند.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: