به گزارش خبرگزاری برنا ازفارس، مسعود راستی از آماده‌سازی این موکب برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین خبر داد و گفت: امسال مانند سال گذشته موکب احمدبن موسی (ع) در خیابان روضتین کربلای معلی برپا خواهد شد.
وی با بیان اینکه تلاش کردیم تا نواقص و مشکلاتی که در سال گذشته وجود داشت را برطرف کنیم، افزود: در این راستا با همت خادمان موکب احمدبن موسی (ع) تمام پتوها و کیسه خواب‌ها شامل ۷ هزار کیسه خواب و ۲۵ هزار تخته پتو را شسته و خشک و بسته‌بندی کردیم که این کار ۲۵ روز به طول انجامید.
مدیر اجرایی موکب احمدبن موسی(ع)گفت: سال گذشته در محل برپایی موکب مشکل قطعی آب داشتمی که امسال با توافقی که با صاحب زمین انجام دادیم، یک چاه عمیق در زمین موکب ایجاد کردیم تا مشکل آب نداشته و بتوانیم هم از آب شرب شهری و هم آب چاه استفاده کنیم که این کار به خصوص در ایام شلوغی کربلا و زمانی که آب کربلا قطع می‌شود، بسیار مؤثر خواهد بود.
راستی افزود: با توجه به اینکه ایام اربعین امسال، فصل گرماست و باید آب و یخ بهداشتی را به دست زائران اربعین برسانیم، یک دستگاه یخ‌ساز را از کارخانه یخ سازی ارومیه خریداری کردیم که روزانه ۱۰۰ قالب یخ ۲۵ کیلویی را می‌سازد و یک کانکس سردخانه هم برای دپوی یخ فراهم کردیم که ۳۷۰ قالب یخ را نگه‌داری می‌کند.
وی با بیان اینکه علاوه بر این‌ها سهمیه‌بندی کمیته‌ها و تعداد نفرات آن‌ها معین شده است، گفت: جلسه نهایی مسئولان موکب در روز یکشنبه، ۱۷ شهریورماه با حضور سردار غیب‌پرور، مدیرعامل موکب و اعضای کمیته‌ها برگزار شده و جمع‌بندی نهایی در آنجا اعلام می‌شود.
مدیر اجرایی موکب احمدبن موسی(ع)، زمان آغاز فعالیت موکب را اواخر شهریورماه جاری اعلام و اضافه کرد: از ۱۰ روز قبل از اربعین حسینی خدمت‌رسانی موکب به زائران آغاز و تا دو روز بعد از اربعین هم ادامه خواهد داشت و جمعاً ۱۲ روز در کربلای معلی به زائران حسینی خدمات ارائه خواهیم کرد.
راستی با بیان اینکه ظرفیت موکب امسال ۱۰ هزار نفر و اطعام در سه وعده غذایی پیش‌بینی شده است، گفت: خیران و مردم نیک‌اندیش فارس می‌توانند نذورات خود را برای کمک به موکب به دفتر موکب در حرم شاهچراغ (ع) تحویل دهند.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: