به گزارش خبرگزاری برنااز فارس، پس از تماس با سامانه 125 و اعلام حبس شدن کودک خردسال در منزل و عدم توانایی وی و والدین برای باز کردن درب ، سریعاً آتش نشانان از ایستگاه 3 به محل حادثه اعزام شدند.
علیرضا عدلو سخنگوی سازمان آتش نشانی شیراز در خصوص این عملیات گفت : پس از اعلام این حادثه در ساعت 18:12 دقیقه روز گذشته توسط مرکز فرماندهی، بلافاصله امدادگران  ما به محل حادثه واقع در بلوار دولت اعزام شدند و عملیات آزاد سازی را آغاز کردند.
وی در ادامه به نحوه انجام این عملیات اشاره کرد و گفت : امیر علی کودک 2 ساله که پس از بستن درب ورودی منزل بر روی خود قادر به باز کردن آن نبود ، مدام بی قراری می کرد ، آتش نشانان پس از آرام کردن کودک ، از طریق پشت بام با نصب کارگاه از راه پنجره وارد منزل مسکونی شده و درب را باز کردند.
عدلو در پایان از کلیه شهروندان محترم خواست  از تنها گذاشتن کودکان نوپا در اتاق، اتومبیل ، داخل وان حمام یا استخر و همچنین از قرار دادن اشیا نوک تیز و برنده، داروها ، سموم و حشره کش ها در نزدیکی کودک خودداری کنند.
وی در ادامه افزود : هیچ وقت در این سن کودکان را هنگام بازی تنها نگذارید و به اقتضای سن کودک موارد ایمنی را به او آموزش دهید.
سازمان آتش نشانی شیراز هرساله با درخواست مسئولان مهدکودک ها و مراکز آموزشی به کودکان در هر رده سنی موارد ایمنی را آموزش و آنها را با وظایف آتش نشانی آشنا می کند
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: