به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، مهندس جلال زراعت پیشه در نشست حذف قبوض کاغذی که با حضور قائم مقام، معاونان و مدیران امور هفتگانه و شهرستان‌های توزیع برق شیراز برگزار شد، بر لزوم اطلاع رسانی و آگاهی بخشی برای همراهی بیشتر مشترکان تاکید کرد.
زراعت پیشه گفت: اجرای طرح حذف قبوض کاغذی با هدف کاهش مخاطرات زیست محیطی، صرفه جویی در هزینه ها، کاهش مراجعات مردم به ادارات برق یا مراکز پیشخوان دولت و در نتیجه کمک به کاهش ترافیک و آلودگی هوا، افزایش راندمان کیفی خدمات، تمرکز بر برنامه های توسعه ای در دستور کار وزارت نیرو و توانیر قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه چاپ و توزیع قبوض برق بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال هزینه به شرکت توزیع نیروی برق شیراز تحمل می کرد، گفت: با حذف قبوض می توان این هزینه را در مسیر اجرای طرح های عمرانی و توسعه ای هزینه کرد.
زراعت پیشه با اشاره به اطلاع رسانی مناسب انجام شده در خصوص اجرای این طرح در سطح شهرستان شیراز و هفت شهرستان تحت پوشش توزیع برق شیراز، گفت: برای اطلاع رسانی بیشتر و تشویق مشترکان به همکاری در این طرح، باید از تمام ابزارهای ارتباط جمعی استفاده مطلوب را داشت.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفت: اکنون در سطح هفت شهرستان تحت پوشش این شرکت بیش از ۹۸ درصد از مشترکان نسبت به اعلام شماره تلفن همراه برای اعلام هزینه برق بها، اقدام کرده اند.
زراعت پیشه اضافه کرد: در سطح شهرستان شیراز نیز این طرح پیشرفت بیش از ۹۵ درصدی داشته که با توجه به گستردگی شهرستان و جمعیت بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری، پیشرفت خیلی خوبی محسوب می شود و انتظار است که پوشش ۱۰۰ درصدی هرچه سریعتر حاصل شود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفت: هم اینک این شرکت بیش از یک میلیون ویکصد هزار مشترک را تحت پوشش دارد که تعداد حدود هشتصد هزار مشترک مربوط به شهرستان شیراز و مابقی مربوط به دیگر شهرستانهای تحت پوشش است.
 مدیر عامل توزیع برق شیراز تاکید کردند که هیچگونه تغییری در نحوه محاسبه بهای برق مصرفی صورت نگرفته است و مشترکان محترم به راحتی می توانند ریز صورتحساب برق مصرفی خود را به صورت الکترونیک مشاهده کنند.
مدیرعامل توزیع نیروی برق شیراز با قدردانی از رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما در آنچه اطلاع رسانی مطلوب می‌خواند، اضافه کرد: باید از ظرفیت رسانه ای موجود در مسیر اطلاع رسانی و آگاهی بخشی بیشتر به شهروندان، حداکثر استفاده را داشت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: