به گزارش  خبرگزاری برنا از فارس ، دکتر عنایت الله رحیمی در این مراسم ضمن قدرانی از توجه ویژه دولت به توسعه پایدار روستایی اعم از سرمایه گذاری در زمینه تولید و اشتغال و خدمات امور زیربنایی گفت: تعداد ۴هزار و ۷۹۵ طرح به اعتبار ۴۷۶ میلیارد تومان  به بانکها معرفی شده که ۳هزار و ۹۲ طرح با اعتبار ۲۳۷ میلیارد تومان پرداخت شده است که تعداد ۱۲هزار و ۲۰۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است.
وی ادامه داد:  هزار و ۳۳۰ طرح به مبلغ ۲۳۹ میلیارد تومان نیز تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.
دکتر رحیمی با بیان اینکه پیش از دولت تدبیر و امید در زمینه گردشگری و ایجاد بوم‌گردی روستایی هیچ طرحی وجود نداشت، افزود: از سال ۹۲ تا کنون بالغ بر ۱۰۵ واحد بومگردی روستایی در فارس تاسیس و راه اندازی شده است.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه  بیش از ۲۲۸ پروژه به مبلغ  ۵۷ میلیارد تومان در مناطق روستایی و عشایری که همزمان با سایر نقاط کشور افتتاح شد، عنوان کرد:  این پروژه ها در زمینه امور عشایر با اشاره به اینکه ٩٠ درصد جمعیت روستایی دارای دهیاری هستند اضافه کرد: طی سال گذشته بیش از هزار و ۵٠٠ میلیارد ریال اعتبار به حساب دو هزار دهیاری استان واریز شده تا در جهت بهبود و بهسازی محیط روستاها اختصاص یابد. 
دکتر رحیمی ادامه داد: از این تعداد ۵ پروژه در حوزه امور عشایر ، ۲۵ پروژه در حوزه نوسازی مدارس، ۳ پروژه در حوزه راخداری و حمل و نقل جاده ای، ۱۲ پروژه در حوزه جهاد کشاورزی، ۱۳۹ پروژه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، ۳۷ پروژه در زمینه برق رسانی، ۲ پروژه در زمینه گردشگری میراث فرهنگی و صنایع دستی و ۵ پروژه در حوزه دهیاری ها به بهره برداری رسید. 
وی درباره اهمیت اشتغال زایی در روستا ها نیز گفت: از ابتدای سال ٩۶ تاکنون مبلغ ٧١٠ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره به ٩٩ طرح اشتغالزایی روستایی فارس پرداخت شده است .
استاندار تصریح کرد: بر اساس سرشماری سال ٩۵ جمعیت روستایی فارس بیش از یک میلیون و ۴٣٢ هزار نفر و ١٧ هزار نفر عشایر در فارس حضور دارند. 
وی افزود: جمعیت روستایی در استان فارس بالغ بر ٣٠ درصد از از جمعیت استان است و جمعیت عشایر فارس نیز ٧درصد از جامعه عشایری کشور را تشکیل داده است.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: